11 listopada z wąskotorówką

wtorek 9 listopada 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach
    fot. archiwum zdjęć FB Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach
Kiedy: 
  • czwartek 11 listopada 2021
Gdzie: Rudy
„Jedzie pociąg z daleka”, a dokładnie wąskotorówka w Rudach. Jeżeli jeszcze nie jechaliście – perełką Szlaku Zabytków Techniki, 11 listopada będzie ku temu okazja. W razie niepogody kursować będą zamknięte, ogrzewane wagoniki.

Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W zeszłym roku stacja przeszła metamorfozę. Wyremontowano budynek stacyjny, wagonowni i lokomotywowni. Ze stacji w Rudach można dojechać do Rybnika Stodoły lub Stanicy. Podróż wąskotorówką w cieplejsze dni odbywa się w otwartych wagonikach, w chłodniejsze na trasie kursuje zamknięty przedział. Tuż obok stacji, na torach postojowych zgromadzone są stare lokomotywy i wagony. Odwiedzający mogą zobaczyć je z bliska. Wycieczka z pewnością spodoba się małym fanom kolejek.

11 listopada wąskotorówka będzie kursowała w godz. 12.30, 14 oraz 15.30. Koszt biletów to 16 zł – normalny, 11 zł – ulgowy, bilet rodzinny – 46 zł (2+2). Dokładne informacje znajdziecie na stronie lub na Fb Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Kategoria: Wydarzenia