Świąteczne zakupy i zabawa na Nikiszu

czwartek 18 listopada 2021
  • fot. mat. archiwum FB Jarmark na Nikiszu
    fot. mat. archiwum FB Jarmark na Nikiszu
  • fot. mat. archiwum FB Jarmark na Nikiszu
    fot. mat. archiwum FB Jarmark na Nikiszu
Kiedy: 
  • piątek 3 grudnia 2021 - niedziela 5 grudnia 2021
Gdzie: Katowice
Po roku przerwy powraca jeden z najpopularniejszych jarmarków w regionie. Znajdziecie tu 170 wystawców z całej Polski, oferujących m.in. rękodzieło, sztukę użytkową. Dzieci ucieszy zabawa na karuzeli wiedeńskiej.

W tym roku obszar Jarmarku na Nikiszu zostanie zwiększony, dzięki czemu będzie więcej miejsca i przestrzeni na spokojne i bezpieczne zakupy. Na straganach odwiedzający znajdą rękodzieło, sztukę użytkową, ozdoby świąteczne, biżuterię i wiele innych. Zakupom będą towarzyszyć piękne świąteczne iluminacje na kamienicach, kameralne wydarzenia artystyczne. W centralnej części rynku dzieci znajdą karuzelę wiedeńską. Nie zabraknie kramów z kuchnią regionalną, maszketami, grzanym winem, piwem i nalewkami. W Barbórkę (4 grudnia) odbędzie się jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej Wieczorek w Kościele św. Anny.

Bezpłatny dojazd

Na jarmark będzie można dojechać bezpłatnymi liniami autobusowymi: linią z Centrum Katowic przez m.in. Centrum Przesiadkowe na Zawodziu oraz lokalną linią łączącą duży parking przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej. „W Nikiszowcu jest bardzo mało miejsc parkingowych, a na osiedle wjazd będą mieli wyłącznie mieszkańcy. Autobusy – i te specjalne i te zwykłe dojeżdżają bardzo blisko rynku w Nikiszowcu – skorzystajcie z nich” - podkreślają organizatorzy.

Jarmark odbędzie się 3-5 grudnia w godz. 14-20 w piątek i 11-20 w sobotę i niedzielę na placu Wyzwolenia na katowickim Nikiszowcu. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia