W czarny piątek adoptuj czarnego kota

środa 24 listopada 2021
Kiedy: 
  • piątek 26 listopada 2021
Gdzie: Gliwice
W czarny piątek nie samymi zakupami żyje człowiek. Forum Gliwice wykorzystuje ten dzień aby zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierzaków, a dokładnie czarnych kotów.

W Black Friday możecie uszczęśliwić czarne koty, a dokładnie podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. 26 listopada w nowo otwartej strefie przyjaznej pupilom w Forum Gliwice będzie można poznać kilkanaście kociaków w różnym wieku. Koty są przebadane, zaszczepione, a ich opiekunowie znają je na tyle dobrze, że mogą opowiedzieć o usposobieniu każdego z nich. „Bardzo nam zależy na popularyzacji akcji adopcyjnej, ale jednocześnie apelujemy, aby decyzje o przysposobieniu czarnych futrzaków były przemyślane. Koty nie są tak absorbujące jak psy, ponieważ nie trzeba ich wyprowadzać na spacery.  Jednak należy pamiętać, że są to bardzo wrażliwe zwierzęta, którymi należy właściwie się opiekować. Zapewniam też, że potrafią odwzajemnić miłość – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach.

Akcja „Czarne koty, w czarny piątek. Nie kupuj, adoptuj!” odbędzie się 26 listopada w godz. 16-19 w Forum Gliwice (Strefa przyjazna pupilom, ul. Lipowa 1). Informację znjadziecie na stronie Forum

Kategoria: Wydarzenia