Stwórz glino-stworka

środa 15 grudnia 2021
  • fot. mat. Muzeum Gliwice
    fot. mat. Muzeum Gliwice
Kiedy: 
  • sobota 18 grudnia 2021
Gdzie: Gliwice
Warsztaty rzeźbiarskie dla małych i dużych to najnowsza propozycja Muzeum w Gliwicach. Podczas zajęć poznacie różne techniki, spróbujecie pracy z gliną, gipsem, masą solną czy też papierem.

Warsztaty rzeźbiarskie towarzyszą najnowszej wystawie czasowej „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” w Muzeum w Gliwicach. Wystawa jest współorganizowana z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Zajęcia będą odbywać się od grudnia do lutego. Poprowadzi je Wojciech Grzywaczyk – artysta-plastyk.

Fantastyczne zwierzaki z gliny

Podczas zajęć dzieci, a także młodzież i dorośli będą mogli sprawdzić się w roli rzeźbiarza. Poznają różne techniki, spróbują pracy w rozmaitym materiale. Pierwsze spotkanie dla najmłodszych „Glino-stworki” odbędzie się już w sobotę - 18 grudnia. Podczas warsztatów dzieci zaznajomią się z właściwościami gliny i spróbują stworzyć własne fantastyczne zwierzątka z gliny i patyczków. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku do 12 lat i ich rodziców (opiekunów).

Rzeźby z gipsu

Z kolei młodzież (od 12. roku życia) i dorośli tego samego dnia w ramach spotkania „Świat figur” poznają odpowiedź na pytanie, czy wykorzystując patyki, sznurki, bandaże gipsowe i sam gips można stworzyć pełnoplastyczną rzeźbę oraz na czym polega technika gipsu z narzutu? Sprawdzą to w teorii i w praktyce.

Pierwsze warsztaty rzeźbiarskie odbędą się 18 grudnia o godz. 11 (dzieci) i o godz. 13 (młodzież i dorośli) w Willi Caro w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8a). Koszt udziału w warsztatach to 1 zł od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 783560006. Szczegółową informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia