Ozdoby z dawnych lat

czwartek 16 grudnia 2021
Kiedy: 
  • sobota 18 grudnia 2021
Gdzie: Tychy
W przerwie między przygotowaniami do świąt możecie spędzić rodzinnie czas tworząc ozdoby choinkowe z dawnych lat. Nie zabraknie rozmów, wspomnień i dobrej zabawy. Wstęp na warsztaty bezpłatny.

Gdzieś w albumach lub komputerowych archiwach czają się niezwykłe fotograficzne pamiątki. Na nich ciche bohaterki, wystrojone w bombki pamiętające dziecięce lata i ozdoby własnej roboty. Choinki małe i duże, „barokowe” i oszczędne, migoczące światełkami, czasami pokryte watą imitującą śnieg. Podczas warsztatów „O choinka!" powstaną ozdoby rodem z dawnych lat. Zajęcia to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale również rodziców i opiekunów.

Warsztaty odbędą się 18 grudnia w godz. 16-18 w Muzeum Miejskim w Tychach (Stary Magistrat, pl. Wolności 1). Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 887 450 212 (także SMSem) lub mailowo: a.kura@muzeum.tychy.pl. Organizatorzy zachęcają również do przyniesienia ze sobą archiwalnych fotografii z choinką w tle i ulubionych ozdób, nośników wspomnień. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia