Kugel, bańka lub bombka na wystawie

czwartek 16 grudnia 2021
  • fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
    fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
  • fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
    fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
  • fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
    fot. mat. Muzeum Zagłębia Będzin
Kiedy: 
  • sobota 11 grudnia 2021 - niedziela 13 lutego 2022
Gdzie: Będzin
W klimatycznym wnętrzu, przy dźwiękach kolęd zobaczycie małe i duże świąteczne cudeńka. Na wystawie znajdziecie bombki, w różnych kształtach, kolorach, z XIX wieku i te współczesne.

Migotający blask we wszystkich kolorach przywita odwiedzających wystawę „Kugel, bańka lub bombka, czyli piękne ozdoby nie tylko na Święta Bożego Narodzenia” w Pałacu Miroszewskich w Będzinie. Przy dźwiękach kolęd będzie można podziwiać bombki z XIX wieku, ozdoby przedwojenne, bombki z lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku, które wielu osobom urodzonym w ubiegłym stuleciu przypomną lata dzieciństwa. Prezentację zakończą bombki z dwóch współczesnych, polskich firm, a mianowicie DAGMARA – My Christmas z Jasła oraz „Szklany Świat – Bombki” z Krośnic koło Milicza. Podczas zwiedzania wystawy wszyscy chętni będą mogli przygotować kolorowy łańcuch choinkowy i zabrać go do domu.

Wystawę można odwiedzać od 11 grudnia do 13 lutego w Pałacu Miroszewskich w Będzinie (ul. Gzichowska 15). Informację znajdziecie na stronie Muzeum Zagłębia Będzin.

Kategoria: Wydarzenia