Żywa szopka w śląskim zoo

piątek 17 grudnia 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny
    fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 20 grudnia 2021 - niedziela 9 stycznia 2022
Gdzie: Chorzów
W czasie świąt warto pomyśleć o spacerze. Można go połączyć z dodatkowymi atrakcjami. W Ślaskim Ogrodzie Zoologicznym znajdziecie żywą szopkę. Najmłodszym z pewnością spodobają się jej mieszkańcy: owieczki i kozy.

Tradycyjnie, jak co roku w okresie Bożego Narodzenia w śląskim zoo odwiedzać można żywą szopkę. Stajenka znajduje się w drewnianym budynku, położonym w sąsiedztwie wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. W jej wnętrzu znajdują się naturalnej wielkości figury Świętej Rodziny i Trzech Króli. Towarzyszą im mieszkające w zoo żywe zwierzęta. W tym roku będą to kozy i owce. Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, chętnie dadzą się pogłaskać. Należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

Szopkę podziwiać można od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 roku w godzinach otwarcia zoo. To również okazja do podpatrzenia innych zwierząt. W tym czasie skorzystać można z 50 proc. zniżki na bilety wstępu. Bilety w cenie 7 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić będzie można jedynie w kasie zoo. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia