Szklane dzieła sztuki

wtorek 21 grudnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 2 grudnia 2021 - piątek 21 stycznia 2022
Tematem przewodnim tegorocznych świąt w Galerii Sztuki PKZ stały się witraże. „Sekrety światła” to prace wielu autorów – uczniów, studentów i artystów profesjonalnych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

„Sekrety światła" łączą ze sobą dwa elementy: świąteczną dekorację Pałacu Kultury Zagłębia oraz wystawę witrażu "Światłocienie" w Galerii Sztuki. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej i Pracownią Witrażu i Szkła Artystycznego dr hab. Katarzyny Pyki z Instytutu Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Gra kolorów i świąteczny klimat

Na wystawie można zobaczyć szklane dzieła sztuki, którym nie sposób się oprzeć. Są to prace zestawiające kolory jak i realizacje wykonane w materiale bezbarwnym. Obok obiektów zachowujących zasady tradycyjnego warsztatu znalazły się realizacje z pogranicza rzeźby, malarstwa, grafiki czy rysunku. Wystawie witrażu towarzyszą oprowadzania kuratorskie i warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych. Na odwiedzających ekspozycję czeka również niespodzianka. Każda chętna osoba będzie miała możliwość uzupełniania fragmentu kompozycji mozaiki przedstawiającej budynek PKZ prawdziwym szkłem witrażowym.

Wystawę można oglądać do 21 stycznia w godz. 12-19.30 (wtorek – piątek) w Galerii Sztuki w Pałacu Kultury Zagłębia (poziom -1, Plac Wolności 1) w Dąbrowie Górniczej. Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem tel. 32 733 88 22. Wstęp jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie PKZ.

Kategoria: Wydarzenia