Betlejem z osiołkami, kucykami i innymi zwierzakami

wtorek 20 grudnia 2022
  • fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl
    fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 25 grudnia 2022 - niedziela 22 stycznia 2023
Niezwykłą szopkę znajdziecie na Rajskim Placu w Piekarach Śląskich. Ruchome figury, żywe zwierzęta i śląskie akcenty zachwycą małych i dużych. Nie zabraknie rodzinnego kolędowania.

Piekarskie Betlejem powraca. Na najmłodszych w żłobku czekają zwierzęta, takie jak osiołek, kucyki, lamy, barany, kaczki. Nie zabraknie śląskich akcentów – śląskiej izby, lauby. Szopka to również ruchome postacie. Na miejscu znajdziecie również kawiarenkę z kącikiem dla malucha, w której można zjeść ciepły posiłek, ogrzać się i porozmawiać z najbliższymi. W każdą niedzielę i święto będzie można kolędować: rodzinnie (po mszy o godz. 12) oraz z zaproszonymi zespołami (godz. 17).

Szopkę można oglądać od 25 grudnia do 22 stycznia w godz. 9-17.30 przy Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich (ul. Ks. Ficka 7). Szczegółowy rozkład spotkań kolędowych znajdziecie na stronie parafii.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Na Śląsku jest wiele górek i tras saneczkowych (fot. pexels)

Najmłodsi uwielbiają zabawę na śniegu, a zjazdy na saneczkach to najpopularniejsza forma aktywnego spędzania czasu zimą. Gdzie można pozjeżdżać w naszym regionie? Mamy dla Was kilka podpowiedzi. Wśród nich również trasy na narty biegowe.

Gdzie na sanki? Jest kilka niezłych górek w woj. śląskim