Finał WOŚP z Feel i Blue Cafe

poniedziałek 3 stycznia 2022
  • fot. mat. FB WOŚP
    fot. mat. FB WOŚP
Kiedy: 
  • niedziela 30 stycznia 2022
Gdzie: Sosnowiec
Jubileuszowa „Orkiestra” zabrzmi dla okulistyki dziecięcej. Tradycyjnie finał w naszym województwie odbędzie się w Sosnowcu. Czekają na Was koncerty, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Tym razem to szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim 30. Finału WOŚP. Poza pogorszeniem ostrości wzroku dzieci trafiają do specjalistów z powodu: jaskry, zaćmy, różnego rodzaju urazów, anomalii rozwojowych i nowotworów. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych. Orkiestra za zebrane pieniądze zakupi m.in. oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń siatkówki, czy wyposażenie sal operacyjnych, jak choćby mikroskopy i stoły operacyjne.

Feel, Blue Cafe i inne atrakcje

Punktem centralnym wojewódzkiego finału WOŚP będzie Górka Środulska w Sosnowcu. Impreza wystartuje o godz.15. Na scenie pojawią się m.in.: Feel (godz. 17.15) oraz Blue Cafe (godz. 18.40). Wielki Finał zakończy tradycyjne światełko do nieba z bezhukowymi fajerwerkami. Przez cały dzień na terenie wokół górki będą odbywały się liczne imprezy m.in. Urodzinowy Korowód Przebierańców, animacje dla dzieci, kiermasze, licytacje, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po mieście będzie jeździł kolorowy autobus, a w nim Mobilna Puszka.

30. Finał WOŚP w Sosnowcu odbędzie się 30 stycznia na Górce Środulskiej. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie miasta lub na FB Wosp Sosnowiec.

Kategoria: Wydarzenia