Warsztaty dla dzieciaka ciekawego świata - program IPC

środa 12 stycznia 2022
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • piątek 14 stycznia 2022
 • piątek 21 stycznia 2022
 • piątek 28 stycznia 2022
Gdzie: Katowice
Tradycyjna nauka często przestaje sprawiać dzieciom radość. Naprzeciw wychodzi Szkoła EduHub tworząc przyjazną przestrzeń, która rozbudza ciekawość i wspiera pasje. Warsztaty z tworzenia samochodu przyszłości, projektowania stacji pogodowej czy poznawania sekretów ognia z pewnością przypadną Wam do gustu.

W Szkole Podstawowej EduHub nie ma ocen, dzwonków i zadań domowych. Są za to szczęśliwi i ciekawi świata uczniowie. Teraz placówka organizuje cotygodniowe, bezpłatne warsztaty otwarte - Program IPC dla każdego dzieciaka ciekawego świata.

Mały konstruktor, czyli tworzenie samochodu przyszłości

To tytuł pierwszych warsztatów, które odbędą się w EduHub. Dzieci dowiedzą się na nich m.in. jak będą wyglądały samochody przyszłości? Czy z kartonu, butelek lub drewnianych patyczków można stworzyć środek transportu? Dlaczego powietrze się opiera? Poćwiczą umiejętność planowania, kreatywność, myślenie przestrzenne i logiczne, a także zdolności manualne. Zajęcia odbędą się 14 stycznia w godz. 17.30-19.

Konstruowanie stacji pogodowej

Skąd wiemy w którą stronę wieje wiatr? Jak policzyć krople deszczu? Po co woda biega w kółko? Odpowiedzi znajdziecie na warsztatach związanych z pogodą. Celem warsztatów jest: wspieranie koncentracji uwagi, umiejętności planowania i zdolności matematyczne. Zajęcia odbędą się 21 stycznia w godz. 17.30-19.

Żywioły - sekrety powietrza, wody i ognia

Jakie tajemnice skrywa ogień? Jak to się dzieje, że z nieba spada woda? Czy można zrobić własny deszcz i to kolorowy? Czy balon może sam się nadmuchać? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie na kolejnych warsztatach w EduHub. Będziecie na nich ćwiczyć koncentrację uwagi, obserwację, myślenie przyczynowo-skutkowe, wyciąganie wniosków i zdolności manualne. Zajęcia odbędą się 28 stycznia w godz. 17.30-19.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat, odbędą się w Szkole Podstawowej EduHub, przy ul. Mieczyków 14 w Katowicach. Zapisy na wydarzenia prowadzone są pod numerem telefonu: 32 723 29 21.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Szukasz pomysłu na wycieczkę dla swoich uczniów? A może jesteś rodzicem, który chce pokazać dziecku fascynujący świat nauki? Ciekawe zajęcia, warsztaty, wydarzenia - to wszystko znajdziecie na Politechnice Śląskiej. Tu o nauce mówi się „po ludzku”, a pilotowanie drona, eksperymenty i roboty z LEGO sprawią, że dzieciaki będą świetnie się bawić.

O nauce „po ludzku” na Politechnice Śląskiej