Moc atrakcji podczas finału WOŚP

czwartek 13 stycznia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 30 stycznia 2022
Gdzie: Katowice
Darmowe badania wzroku dla dzieci i dorosłych, pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty ekologii z Jeżem Nikosiem, mapping, gry, food trucki, koncerty – tak zapowiada się 30. finał WOŚP w Katowicach.

30 stycznia na ulicach polskich miast spotkamy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, w tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej. W Katowicach przygotowano dodatkowe atrakcje.

Darmowe badania i koncerty

Moc atrakcji będzie czekać w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35. Tego dnia szpital zaprasza na darmowe badania wzroku dzieci i dorosłych (z poradni będzie można skorzystać 29-30 stycznia), spotkania ze specjalistami oraz osobami, które leczyły się na oddziale, zwiedzanie placówki, pokazy ratownictwa medycznego, zbiórkę krwi połączoną z rozdawaniem buraczanego soku, warsztaty z ekologii dla dzieci z Jeżem Nikosiem, mapping, gry, szkolenia i warsztaty. Dodatkowo będzie można zafundować sobie nową fryzurę i zasilić skarbonkę z #FryzjerzydlaWOŚP. Na terenie zielonym Szpitala, postawiona zostanie scena, na której nie zabraknie pokazów i koncertów m.in.: Zespółu Cree.

Finał pod Spodkiem

Kolejne atrakcje będzie można znaleźć pod katowickim Spodkiem. Wśród nich: food trucki animacje dla najmłodszych, zwiedzanie wozów strażackich czy samochodów marki Mini. Na scenie wystąpią : Holy Blue, Snowblind, Decadent fun club, Transgresja oraz  Łona&Webber. Tradycyjnie o godz. 20 rozbłyśnie Światełko do Nieba. W tym roku będzie w formie ekologicznych balonów ze wstążkami z drzewa bambusowego.

Dodatkowe atrakcje

Wśród najciekawszych można wymienić m.in.: koncert w MDK Bogucice-Zawodzie, mecz piłki nożnej (pomiędzy drużyną AC Bogucice oraz reprezentacją Urzędu Miasta Katowice) czy Orkiestrowy Tramwaj. Będzie on kursował od godz. 12 na trasie Centrum Przesiadkowe „Zawodzie" - Plac Wolności z wolontariuszami oraz średniowiecznymi wojami i wikingami, którzy na wybranych przystankach będą wysiadali by bawić przechodniów i zbierać datki do orkiestrowej puszki. Ze względu na sytuację pandemiczną nie będzie możliwa przejażdżka tramwajem. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 (ul. Wróblewskiego) odbędzie się szycie największego serce dla WOŚP. Wystarczy zabrać z domu kawałek materiału i przyjść z nim w godz. 10-18, by doszyć go do całości.

Kategoria: Wydarzenia