Mała Akademia Piosenki – muzyczne warsztaty dla dzieci

wtorek 24 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 29 maja 2022
Gdzie: Katowice
Jak wspierać rozwój dziecka? Poprzez zabawę z muzyką. Rozśpiewane dzieci są sprawniejsze i mądrzejsze. Mała Akademia Piosenki to nauka świadomego używania głosu w zgodzie z tonalnością, harmonią i rytmem oraz dobra zabawa.

Mała Akademia Piosenki to cykliczne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od lat 3 w katowickiej Śląskiej Scenie Kameralnej . Podczas warsztatów dzieci będą uczyć się nowych piosenek oraz bawić się z muzyką i rytmiką.

Śpiewanie piosenek to same korzyści

Poprzez zabawy muzyczne, a przede wszystkim śpiew dzieci rozwijają swój układ oddechowy, układ krążenia, trawienny i nerwowy. Naukowo potwierdzono, że dziecko, które często obcuje z muzyką i ma możliwość śpiewania piosenek, aktywuje więcej obszarów swojego mózgu, niż dziecko, które nie ma kontaktu z muzyką. Umuzykalniony maluch znacznie lepiej radzi sobie z przyswajaniem nowego słownictwa, a tym samym stymuluje rozwój słuchu i mowy. Melodia i rytmika pozwalają na łatwiejsze zapamiętywanie poszczególnych głosek, fonemów w końcu pewnych konstrukcji wyrazowych i powodują, że nauka nowych rzeczy staje się przyjemnością. Nauka tekstów piosenek wspomaga pamięć i koncentrację dziecka, a także wpływa na rozwój wyobraźni.

Niedzielne Obiadania i atrakcje dla dzieci

Po warsztatach dwugodzinną zabawę i opiekę dla dzieci zapewnią animatorki. Będą to zabawy ruchowe, dostosowane do wieku, zwierzątka tworzone z baloników, gry planszowe i zabawy plastyczne. Kiedy najmłodsi będą świetnie się bawić, rodzice mogą spędzić czas w restauracji na Niedzielnych Obiadaniach czyli połączeniu śniadania z obiadem, gdzie przy dźwiękach jazzującej trąbki Piotra Krakowskiego, szef kuchni przygotuje pyszne potrawy oraz wyśmienite desery. Menu znajdziecie tutaj

Warsztaty w ramach Małej Akademii Piosenki odbywają się co dwa tygodnie o godz. 12.30. Najbliższe spotkanie: „Tańczące melodie” 29 maja. Bilety w cenie 25 zł dla dziecka (rodzice wchodzą bezpłatnie) można zakupić na stronie Śląskiej Sceny Kameralnej. Cena biletu zawiera warsztaty, 2 godziny zabaw z udziałem animatorek, bezpłatne napoje. Rezerwacje stolików przyjmowane są online lub pod telefonem 784 036 208. Dla wszystkich dzieci i rodziców z Ukrainy wstęp jest wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Śląska Scena Kameralna mieści się przy ul. Bytkowskiej 1a w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia