MikroKosmos – nowa atrakcja dla dzieci

poniedziałek 7 lutego 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 13 lutego 2022
Gdzie: Katowice
To niezwykły obiekt, dzięki któremu dzieci będą poznawać tajemnice kinematografii, oglądać filmy, bawić się i edukować. Podczas pierwszego spotkania z MikroKosmosem odbędą się ciekawe animacje.

MikroKosmos to specjalnie zaprojektowane i wykonane dla katowickiego Kina Kosmos przez Studio Item minikino. Jest to przestrzenny obiekt przypominający tradycyjne kino w miniaturze i dostosowany do potrzeb i możliwości młodych użytkowników.

Kostiumy, tablice edukacyjne i bajki

Wchodząc do zaciemnionego wnętrza, w bezpiecznej i komfortowej przestrzeni dzieci mogą oglądać filmy. Zewnętrzne ściany minikina tworzą obszar działań edukacyjnych – każda ściana związana jest z inną formą zabaw i aktywności. Na jednej ze ścian uczestnicy znajdą kostiumy, dzięki którym wcielą się w ulubionego bohatera filmowego. Na pozostałych ścianach znajdą tablice edukacyjne, które pozwolą w ciekawy sposób poznawać, odkrywać tajniki świata filmowego m.in. dzięki układaniu memo zawodów filmowych, magnesów z historią, magnesów z planami filmowymi, nagrodami filmowymi. Oczywiście w MikroKosmosie nie zabraknie ciekawych bajek. Swoje stałe miejsce znajdzie w sali edukacyjnej przy sali Solaris, na piętrze Kina Kosmos. Będzie również towarzyszył edukatorkom kina podczas warsztatów i wydarzeń plenerowych dla dzieci.

Wielkie otwarcie

Inauguracji działania MikroKosmosu odbędzie się 13 lutego podczas Filmowego popołudnia dla dzieci. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać możliwości kina, wziąć udział w specjalnych animacjach: edukacyjnej podróży po zawodach filmowych, kostiumach, nagrodach i planach filmowych, zabawie z kolorową chustą czy rozmowach o zawodach filmowych. W programie również miniseans: „Reksio – Reksiowa zima”.

MikroKosmos będzie można zobaczyć 13 lutego podczas warsztatów, po Filmowym popołudniu dla dzieci (godz. 15) w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Atrakcja przeznaczona jest dla kinomanów od 3. roku życia. Liczba miejsc na animacje ograniczona. Obowiązują zapisy: kasa@kosmos.katowice.pl. W celu zapisu konieczne jest podanie imion i nazwisk opiekuna i dziecka oraz nazwy i terminu animacji. Bilety w cenie 8 zł można nabyć tutaj. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia