Rodzinne Igrzyska pod okiem medalistek Mistrzostw Świata

środa 9 lutego 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 12 lutego 2022 - piątek 25 lutego 2022
Gdzie: Chorzów
Podczas ferii na Stadionie Śląskim, będzie można sprawdzić się w wielu zimowych konkurencjach, jak: biathlon, curling, hokej, snowboard. Zabawa będzie się odbywała pod okiem medalistek Mistrzostw Świata w biathlonie i snowboardzie.

Podczas czterech dni ferii (12-13 luty oraz 24-25 luty) na Stadionie Śląskim, tuż obok lodowiska odbędą się Rodzinne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Młodzi uczestnicy będą mogli sprawdzić się w dziesięciu konkurencjach m.in. biathlonie, curlingu, snowboardzie.

Ściganie na sankach i minihokej

Każdy zawodnik otrzyma specjalną kartę, na której będzie mógł zdobywać odznaki w przygotowanych strefach sportu. Uczestnicy będą mogli postrzelać z broni laserowej w biathlonie, rozegrać mecz hokeja, rywalizować w curlingu, ścigać się na sankach, poszusować deską snowboardową, a na lodowisku poszaleć na łyżwach. Za zdobycie odpowiedniej ilości pieczątek otrzymają gwarantowaną nagrodę Zimowej Akademii Sportu. Do zdobycia, prócz dyplomów i medali będą także specjalne chusty, a na najlepszych czekają rękawiczki, czapka, a nawet kurtka zimowa.

Spotkanie z medalistkami Mistrzostw Świata

Zabawa będzie odbywała się pod czujnym okiem honorowych gości – dwóch srebrnych medalistek Mistrzostw Świata w biathlonie oraz brązowej medalistki w snowboardzie. Krystyna Guzik pojawi się 12 i 13 lutego, Paulina Ligocka będzie gościem 12 lutego, a Weronikę Nowakowską, będzie można spotkać 25 lutego. Ambasadorki wydarzenia opowiedzą o swoich sukcesach i przybliżą wszystkim tajniki biathlonu i snowboardu. Nie zabraknie również czasu na zdobycie ich autografu czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

Strefa historii

Dodatkową atrakcją będzie strefa historii, w której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer aż do Igrzysk w Vancouver, każdy kibic będzie mógł także zobaczyć repliki różnych medali olimpijskich m.in. z Vancouver, Soczi, PyeongChangu, a także z Pekinu. Z medalami Igrzysk będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zawody odbędą się 12 i 24 lutego w godz. 10-15 oraz 13 i 25 lutego w godz. 10-13 na Stadionie Śląskim w Chorzowie (ul. Katowicka 10). Udział w zawodach jest bezpłatny. Program wydarzenia znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu