Opowieść zimowa o Utopcu

piątek 11 lutego 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Lufcik na korbkę
    fot. archiwum zdjęć FB Lufcik na korbkę
Kiedy: 
  • wtorek 15 lutego 2022
Gdzie: Bytom
Wyobraźcie sobie największego zrzędę świata, wiecznie niezadowolonego i skwaszonego, któremu nic się nie podoba. Utopiec nie cierpi zimy i każdy, nawet najmniejszy płatek śniegu, zamienia w kropelkę wody. Może uda Wam się go przekonać, że zima tez jest fajna.

„O pewnym Utopcu, który nie lubił śniegu” to przedstawienie w wykonaniu kolektywu teatralnego Lufcik na korbkę, które będzie można zobaczyć podczas ferii w Pałacu w Miechowicach Bytomiu.

Dzieci lubią zimę

Wszyscy kochają zimę. Ale czy na pewno? Utopiec największy zrzęda świata, wiecznie niezadowolony i skwaszony nie cierpi tej pory roku. Każdy płatek śniegu zamienia w kropelkę wody. Nie obce są mu czary i magia. Czy publiczność da radę przekonać tego marudę, że zima, lód i mroźne miesiące są równie wspaniałe, co lato? Przy okazji najmłodsi dowiedzą się, skąd na Śląsku wziął się węgiel, zatańczą z uroczą Meluzynką i dowiedzą się co robić, by naszej planecie żyło się lżej. Kto wie, może nawet z Lufcikiem wyczarują śnieg.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 15 lutego o godz. 12 w Pałacu w Miechowicach w Bytomiu (ul. Dzierżonia 30). Bilety są w cenie 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 789153878 lub palacwmiechowicach@becek.pl. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu