Banksy, Dali i Matejko z klocków LEGO

poniedziałek 21 lutego 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 21 lutego 2022 - niedziela 13 marca 2022
Gdzie: Gliwice
Tego jeszcze nie widzieliście. Kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików zostało odtworzonych za pomocą tysięcy klocków. Poczujecie się, jak w prawdziwej galerii sztuki. Wstęp wolny.

Premierową wystawę obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych będzie można zobaczyć w CH Forum Gliwice.

Największy w Polsce obraz z klocków Lego

Wystawa udowadnia, że możliwości tworzenia z klocków są ograniczone jedynie wyobraźnią. Twórca ekspozycji świetnie to rozumie. Za pomocą tysięcy klocków, ręcznie odwzorował dzieła największych artystów m.in. „Hołd Pruski” autorstwa Jana Matejki. To prawdziwy klejnot koronny tej wystawy. Prezentowana reprodukcja tego dzieła jest największym w Polsce obrazem z klocków. Składa się z 73533 elementów i wraz z pięknie zdobioną ramą zajmuje ponad 8 mkw.

Munch, Dali i Leonardo da Vinci

Odwiedzający wystawę zobaczą także 10 innych obrazów z klocków Lego, takich jak: „Dziewczyna z perłą” Vermeera, „Krzyk” Muncha, „COVID” Banksy'ego. Wszystkie obrazy są wyeksponowane jak w prawdziwej galerii. Przy każdym znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych elementów. Można też, za pomocą kodu QR, wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat dzieła.

Wystawę można oglądać od 21 lutego do 13 marca na scenie głównej CH Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1). Informację znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia