Wielkie otwarcie Funzeum na Śląsku

czwartek 24 lutego 2022
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • sobota 26 lutego 2022 - niedziela 27 lutego 2022
Gdzie: Gliwice
W weekend (26-27 lutego) odbędzie się wielkie otwarcie Funzeum - największego w Polsce obiektu edukacyjno-rozrywkowego oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów. W te dni będzie okazja spotkać tam również influencerów, m.in. @MartiRenti, @Saszan czy @Dry.Risers.

W programie wydarzenia jest m.in. ponad 50 interaktywnych instalacji, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz atrakcje i konkursy z nagrodami.

Inspirowane muzeum w Tokio

Funzeum to projekt pomysłodawców marki “Prezentmarzeń” oraz rodzinnego parku rozrywki “Magiczne Ogrody”. Ten nietypowy obiekt inspirowany jest m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie. Funzeum jest obiektem innym niż wszystkie tradycyjne placówki muzealne. Wizyta tutaj to podróż do kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem są nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji tematycznych, zaprojektowanych w oparciu o kolory i różne źródła światła, ma oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających. Dzięki interaktywnym elementom wystawy, zwiedzanie Funzeum ma być niezwykłą przygodą, pozwalającą uwolnić wyobraźnię i kreatywność, dobrze się przy tym bawiąc. Funzeum to kraina przystosowana dla dzieci od 2. roku życia, w której można bawić się eksponatami, robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę, a przede wszystkim - funtastycznie spędzić czas. 

Atrakcje Funzeum

Wśród dostępnych scenerii znajdzie się tu m.in. fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących  udostępnionych w obiekcie elementów będzie największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 m długości. Innym „nietypowym eksponatem”, dostępnym w przestrzeni Funzeum, będzie interaktywne akwarium, w którym zwiedzający będzie mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę. Wszystkie instalacje zajmują powierzchnię prawie 4 tys. m kw., co przekłada się na co najmniej kilka godzin aktywnego zwiedzania. W cenie biletu można korzystać ze wszystkich atrakcji, a w środku wystawy znajduje się Funcafe, więc każdy, kto opadnie z sił, będzie mógł je odzyskać bez opuszczania terenu obiektu.

Funzeum mieści się w Europie Centralnej w Gliwicach (ul. Pszczyńska 315). Jego wielkie otwarcie odbędzie się 26-27 lutego. W tych dniach obiekt będziecie mogli odwiedzić w godz. 10-20. Bilet 3-godzinny to koszt 37,80 zł – ulgowy lub grupowy oraz 44,10 zł – zwykły - są do nabycia online. . Więcej informacji znajdziecie również na fanpage’u na Fb, na Instagramie oraz na TikToku.

Kategoria: Wydarzenia