Muzealne zajęcia dla dzieci z Ukrainy

wtorek 8 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 9 marca 2022 - środa 27 kwietnia 2022
Gdzie: Bytom
Warsztaty dla rodzin z dziećmi z tłumaczeniem na język ukraiński, zbiórka darów – to aktywne działania na rzecz uchodźców w Muzeum Górnośląskim. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu aktywnie włącza się w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. To m.in. zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy w budynku przy ul. Korfantego 34. Listę produktów zbieranych w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdziecie tutaj. Muzeum zorganizowało również bezpłatne wydarzenia dla rodzin z Ukrainy. 

Warsztaty dla dzieciaków

W trosce o najmłodszych przygotowano szereg warsztatów. Dzieci choć na chwilę staną się artystami. Będą malować piaskiem, ozdobią drewniane zabawki czy też stworzą zwierzęce maski. Wcielą się również w paleontologa, poznają tajemnice świata zwierząt i dowiedzą się po co nam komar. Zajęcia adresowane do całych rodzin będą tłumaczone na język ukraiński. W roli tłumaczki wystąpi pracownica administracji Muzeum Górnośląskiego- Ukrainka od 45 lat mieszkająca w Polsce. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu w środy, o godz. 12 od 9 marca do 27 kwietnia. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 381 82 94, w. 127. Link do wydarzenia w języku ukraińskim dostępny jest tutaj.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu mieści się przy Pl. Jana III Sobieskiego 2.

Kategoria: Wydarzenia