Wybierz się do kina i pomóż Ukrainie

środa 9 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 12 marca 2022 - niedziela 27 marca 2022
Gdzie: Katowice
Charytatywne pokazy dla najmłodszych, dla dorosłych, z których dochód zostanie przekazany na działania pomocowe dla osób z Ukrainy odbędą się w kinach Silesia Film. Dzieci zobaczą m.in. „Basię 2”.

W dniach 12-14 marca oraz 18 marca w kinach Instytucji Filmowej Silesia Film (Kino Kosmos, Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Janosik w Żywcu i Kino Bałtyk w Raciborzu) odbędą się specjalne charytatywne seanse filmów z Ukraina Festiwal Filmowy. Dochód z pokazów (bilety 20 zł) przeznaczony zostanie na wsparcie Ukraińców, szczególnie filmowców. Pomoc możliwa jest dzięki współpracy z Europejską Fundacją Filmową oraz Międzynarodową Koalicją Na Rzecz Filmowców w Kryzysie. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć m.in. „Złe drogi”, „Moja wojna”, „U311 Czerkasy”. Dokładny repertuar znajdziecie tutaj

Seanse dla dzieci

Katowickie Kino Światowid zorganizowało charytatywne pokazy dla najmłodszych, z których dochód zostanie przekazany na działania pomocowe dla osób z Ukrainy prowadzone przez Fundację Ocalenie. W repertuarze znalazły się: „Jakub, Mimmi i gadające psy” (12 marca, godz. 13.00), „Filonek Bezogonek” (19 marca, godz. 13.00) i „Basia 2” (26 marca, godz. 13.00 i warsztaty po seansie).

Zbiórka w Kosmosie

Do katowickiego Kina Kosmos można przynosić rzeczy dla ogarniętej wojną Ukrainy. Zbierane są m.in. środki pierwszej pomocy, w tym opatrunki, gazy, bandaże; środki higieny dla kobiet oraz produkty dla dzieci, jak pampersy i chusteczki. Dary można przynosić do Kina Kosmos przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach. Zbiórkę koordynują Urząd Marszałkowski Województwa i Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Sense dla dzieci z Ukrainy

Kino Kosmos, w ramach niedzielnych Filmowych popołudni dla dzieci (godz. 15), zaprasza młodych widzów z Ukrainy na pokazy krótkich bajek – m.in. „Podróże Kapitana Klipera”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Bolek i Lolek”, „Reksio”. Po seansie odbędą się animacje dla dzieci. Bilety dla widzów z Ukrainy – w cenie 1 zł – dostępne tylko w kasie Kina Kosmos. Liczba miejsc na animacje jest ograniczona – obowiązują zapisy: kasa@kosmos.katowice.pl.

Więcej informacji znajdziecie na stronach kin. Bilety dostępne w kasach kin oraz na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia