Zbuduj domek dla owadów

środa 16 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 26 marca 2022
Gdzie: Bytom
Rozpoczyna się wiosna, ogrody rozkwitają kwiatami. Zaczyna się czas ciężkiej pracy dla owadów. Podczas warsztatów Drewniaki Eko-Cudaki poznacie życie murarek, pszczół i zbudujecie dla nich domki.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się praca owadów. Dzięki niej będziemy mogli się cieszyć owocami i warzywami. Niestety wiele z  owadów ginie nie znajdując schronienia. Jak można je wesprzeć w mieście? Budując domek dla zapylaczy.

Drewniane Eko-Cudaki

Na warsztatach uczestnicy poznają życie murarek oraz dowiedzą się, że nie tylko pszczoły zapylają kwiaty. Głównym punktem zajęć będzie budowa domku dla pożytecznych owadów, w których będą mogły odpoczywać po swojej pracy, a także przezimować do kolejnej wiosny. Biorący udział w warsztatach nauczą się, jak szlifować i łączyć drewno, zabezpieczą je przed deszczem, wypełnią domki odpowiednimi materiałami. Wykonane domki uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu i postawić w ogrodzie, albo w szkole.

Domki dla zapylaczy będzie można zbudować 26 marca w godz. 14-16 w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) w Bytomiu. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online. Młodsi uczestnicy (do 10. roku życia) na warsztaty przychodzą z opiekunami.

Kategoria: Wydarzenia