Kreatywnie w Drejdel klubie

piątek 18 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 13 marca 2022 - niedziela 26 czerwca 2022
Gdzie: Gliwice
Drejdel, to bączek, zabawka, którą dzieci bawią się podczas żydowskiego święta Chanuka. Dzieciaki będą miały okazję poznać ją bliżej w Drejdel klubie. Będzie bardzo plastycznie i kreatywnie.

Gra w drejdla polega na pomnażaniu słodkości – czekoladowych monet, które na końcu się zjada. Każda z czterech ścian zabawki jest ozdobiona jedną literą hebrajskiego alfabetu. Są to:nun (נ), gimel (ג), he (ה) i pe (פ), które są pierwszymi literami słów w zdaniu: Nes gadol haja po („Stał się tu wielki cud”).

Nowa odsłona Bajtel klubu

Reguły nowego Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach. Będzie bardzo plastycznie i bardzo kreatywnie. Nie zabraknie słodkiej chałwy i gry drejdlem. Zajęcia poprowadzi Julia Krzyśków - znana stałym bywalcom - edukatorka i plastyczka.

Warsztaty będą odbywać się w niedzielę o godz. 12 w dwóch grupach dla dzieci w wieku 3-6 lat (13 marca, 10 kwietnia, 8 maja, 12 czerwca) oraz dla dzieci w wieku 7-12 lat (20 marca, 24 kwietnia, 22 maja, 26 czerwca). Zajęcia będą odbywać się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14) w Gliwicach. Koszt to 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub tel. 605362594. Informację znajdziecie na stronie Muzeum w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia