Przygoda i warsztaty w Ogrodzie

wtorek 22 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 3 kwietnia 2022
Gdzie: Mikołów
Gra terenowa, zajęcia edukacyjne, zielarskie, kreatywne, rodzinna strefa zabaw, spacer edukacyjny, kiermasz – te i wiele innych atrakcji znajdziecie podczas Dnia Wody na Sośniej Górze.

Dzień Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie zapowiada się ciekawie. Fani gier terenowych będą mogli wziąć udział „W poszukiwaniu zaginionej wody”. To pierwsza gra z cyklu „Zielony Odkrywca”, poruszająca temat zmian klimatycznych i związanych z nimi problemów z wodą. Na stanowisku Śląskiego Centrum Wody Uniwersytetu Śląskiego odwiedzający dowiedzą się „Co biolog widzi w wodzie?” . Nie zabraknie warsztatów związanych z wodą: edukacyjnych, zielarskich, przyrodniczych i kreatywnych. O ruch będzie można zadbać w rodzinnej strefie zabaw na polanie przed budynkiem głównym. Dodatkowo tego dnia odbędzie się kiermasz rękodzieła i maszketów, spacer edukacyjny (godz. 15), ogrodowe kino (godz. 13).

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia