Muzyka i Miasteczko Naukowe na koncercie dla Ukrainy

środa 23 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 25 marca 2022
Gdzie: Katowice
Muzyka na żywo, pokazy naukowe, warsztaty, debaty i wiele innych atrakcji przygotowano w ramach koncertu charytatywnego „Miasto Nauki Ukrainie”. Wydarzenie adresowane jest do osób w każdym wieku.

25 marca na dachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego oraz w plenerze odbędzie się koncert charytatywny „Miasto Nauki Ukrainie”. Celem wydarzenia realizowanego przez konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki 2024, które tworzą śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice, jest wsparcie zbiórki finansowej prowadzonej na potrzeby studentów z Ukrainy i ich rodzin.

Atrakcje dla małych i dużych

W ramach wydarzenia będzie można posłuchać polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, koncertu w ciemności niewidomej pianistki Kai Kosowskiej oraz zespołów akademickich. Poza występami artystycznymi zaplanowane zostały inne aktywności, w tym popularyzujące naukę, w których będą mogli uczestniczyć dorośli razem z dziećmi. To m.in. Miasteczko Naukowe nawiązujące do standardowej formuły stanowisk na Śląskim Festiwalu Nauki Katowice.

Wsparcie dla Ukrainy

Zebrane pieniądze oraz dary zostaną przekazane na potrzeby pochodzących z Ukrainy studentów, doktorantów i ich rodzin. Pomocy można udzielić na kilka różnych sposobów: wpłacając pieniądze na główną zbiórkę finansową prowadzoną przez Uniwersytet Śląski na portalu zrzutka.pl, dokonując wpłaty podczas koncertu oraz zasilając zbiórkę rzeczową.

Koncert charytatywny odbędzie się 25 marca w godz. 12.45 – 23 przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia