Zbuduj budkę dla ptaków

środa 23 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 26 marca 2022
Gdzie: Katowice
Ptaszkowe Love powraca na wiosnę. Pod czujnym okiem stolarzy kilka tysięcy mieszkańców z całego regionu zbuduje budki lęgowe dla ptaków, które będzie można zabrać ze sobą i powiesić w ogrodzie lub na działce.

Po rocznej przerwie Ptaszkowe Love wraca do 3 Stawów w Katowicach. Centrum handlowe po raz 5. zamieni się w największy warsztat stolarski w Polsce. W budowie budek lęgowych pomogą stolarze z niepełnosprawnością intelektualną z Ośrodka Terapii SPES. Celem akcji jest odbudowa populacji miejskich ptaków, które przez brak schronienia zostały zmuszone do emigracji. Dzięki nowym domom stworzymy dla nich przyjazne środowisko.

Szkolenie z montażu i spotkanie z ornitologiem

Podczas wydarzenia stolarze będą pokazywać wszystkim uczestnikom, jak zmontować budki z elementów, które sami przygotowali w przeciągu ostatnich tygodni. Powstanie ponad 200 nowych ptasich domków. Każda osoba ciekawa ptaszkowego świata, będzie mogła obejrzeć wystawę różnego rodzaju budek lęgowych stworzonych przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, wraz ze zdjęciami zwierzątek w nich mieszkających. Całą gamę ptasich piór zaprezentuje z kolei Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Dodatkowo w wydarzeniu weźmie udział ornitolog, który opowie o ptasim świecie, o tym, dlaczego tak ważne jest budowanie domków dla skrzydlatych przyjaciół i jak ich obecność pozytywnie wpływa na ludzi.

Zostań ptasim opiekunem

Wszyscy, którzy będą chcieli sprawdzić się w roli opiekuna ptaków, będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie. Zwycięzca zaopiekuje się ptakami w Śląskim ZOO, gdzie przyjrzy się ich różnym gatunkom z bliska, pozna ich zwyczaje żywieniowe i ciekawostki dotyczących ich życia. Co trzeba zrobić, aby wygrać? Zasady konkursu znajdziecie tutaj

Ptaszkowe Love odbędzie się 26 marca w godz. 12-18 w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach (ul. Pułaskiego 60). Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, stanowiska będą ustawione od siebie w odpowiedniej odległości, każdy uczestnik otrzyma rękawice ochronne oraz jego obowiązkiem będzie założenie maseczki. Po każdym montażu zarówno stanowisko, jak i narzędzia będą dezynfekowane.

Kategoria: Wydarzenia