Studia ekonomiczne dla dzieci i młodzieży

poniedziałek 12 lutego 2018
  • Dzięki zajęciom najmłodsi poznają podstawy ekonomii (fot. pixabay)
    Dzięki zajęciom najmłodsi poznają podstawy ekonomii (fot. pixabay)
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi rekrutacje na zajęcia ekonomiczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w ramach programów: Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, Akademia Młodego Ekonomisty oraz Ekonomia dla Liceum i Technikum.

Zajęcia w ramach EUD adresowane są do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Zajęcia AME przeznaczone są dla uczniów klas 7 i 8 oraz gimnazjalistów, natomiast ELiT - dla młodzieży ze szkół średnich.

Nauka przez zabawę

W ramach EUD i AME poszczególne zajęcia trwają 90 minut i obejmują wykład, zajęcia praktyczne oraz dyskusję. Spotkania mają charakter interaktywny i prowadzone są w formule edutainment, czyli nauki przez zabawę. Zajęcia odbywają się na terenie uczelni w poniedziałki od godz. 18. W przypadku ELiT zajęcia trwają natomiast od 90 do 120 minut i odbywają się w poniedziałki od godz. 17:30 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, najnowocześniejszym budynku UE w Katowicach. Dla EUD i AME odbędzie się 6 spotkań, a w programie ELiT zaplanowano ich aż 9.

Dla dzieci i rodziców

Programy edukacyjne obejmują zajęcia z zakresu: zarządzania, ekonomii, marketingu, finansów, historii gospodarczej, psychologii i etyki biznesu, rozwoju osobistego czy realizacji projektów i przygotowane są specjalnie dla młodszych, niż studenci uczelni, odbiorców. Równolegle z zajęciami dla dzieci i młodzieży odbywają się spotkania dla rodziców dotyczące m.in. tematów wychowawczych czy komunikowania się z młodzieżą.

Prestiżowe uczelnie i nauczyciele akademiccy

EUD i AME są ogólnopolskimi programami edukacji ekonomicznej, prowadzonymi przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z kilkoma prestiżowymi uczelniami. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów Fundacji. Partnerem lokalnym programów jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Grupami warsztatowymi opiekują się studenci wolontariusze. ELiT jest bezpłatnym programem autorskim UE w Katowicach. Programy działają w systemie semestralnym, przy czym każdy semestr, to nowy cykl zajęć.

Zapisy trwają do 5 marca. Rejestracja, terminy i tematy zajęć na stronach internetowych programów: EUD, AME, ELiT. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także