Wygraj książki z Serii z Niezapominajką!

piątek 17 listopada 2017
  • Mamy dla Was książki z "Serii z Niezapominajką" (fot. Ewelina Zielińska)
    Mamy dla Was książki z "Serii z Niezapominajką" (fot. Ewelina Zielińska)
„Seria z Niezapominajką” to dzieła polskich klasyków literatury dziecięcej w nowej, atrakcyjnej edycji. Mamy dla Was aż 5 egzemplarzy książek z tej serii od wydawnictwa Wilga.

„Seria z Niezapominajką” to kanon polskiej literatury dla dzieci, szkolne lektury i książki z naszego dzieciństwa, które nigdy się nie starzeją. Więcej o tej serii przeczytacie w naszej recenzji.

Po jednym egzemplarzu książki z „Serii z Niezapominajką” otrzymają osoby, które:

- zapiszą się do naszego newslettera (tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich maile trafią do naszej skrzynki jako pierwszy, piąty, dziesiąty, dwudziesty i trzydziesty.

Pytanie: Kto zilustrował „Proszę Słonia” w „Serii z Niezapominajką”?

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania) należy przesyłać od godz. 12 w piątek 17 listopada do godz. 12 w piątek 24 listopada na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Seria z Niezapominajką”. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.  

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: Zbigniew Rychlicki.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa