Bądź widoczny na drodze

czwartek 6 października 2016
  • To już siódma edycja kampanii "Odblaskowi - siła bezpieczeństwa" (fot. mat. organizatora)
    To już siódma edycja kampanii "Odblaskowi - siła bezpieczeństwa" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 października 2016 - niedziela 9 października 2016
Kampania edukacyjna „Odblaskowi – Siła bezpieczeństwa” ma na celu propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze, a w szczególności noszenia elementów odblaskowych przez najmłodszych i ich rodziców. Podczas spotkania będzie można otrzymać odblaskowe opaski oraz wziąć udział w zabawach.

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu, choć w codziennym pośpiechu łatwo o tym zapomnieć.  Dlatego podczas spotkań organizatorzy rozdadzą uczestnikom odblaskowe opaski.

W te dni w pasażu galerii handlowej stanie interaktywne Bezpieczne Miasteczko. Będą na nim odwzorowane główne elementy miasta – budynki, drogi, przejścia dla pieszych oraz światła drogowe. Tak odwzorowana przestrzeń pomoże dzieciom wyćwiczyć umiejętności, niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i animacjach. Wśród nich będzie  wielkoformatowa gra edukacyjna „Zebra w mieście” oraz warsztaty, na których maluchy będą mogły wykonać maski superbohaterów, a następnie zapozować w nich do zdjęcia na tle specjalnej fotościanki.

Spotkanie w ramach kampanii „Odblaskowi – Siła bezpieczeństwa” odbędzie się w godz. 11-17 w sobotę 8 października w CH Auchan Bielsko-Biała oraz 9 października w CH Auchan Żory. 

Kategoria: Wydarzenia