Sto ekoatrakcji na pikniku rodzinnym

wtorek 16 maja 2017
  • "Ekoodpowiedzialnie" to ponad 100 bezpłatnych atrakcji dedykowanych rodzinom (fot. mat. organizatora)
    "Ekoodpowiedzialnie" to ponad 100 bezpłatnych atrakcji dedykowanych rodzinom (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 20 maja 2017
Gdzie: Katowice
„Ekoodpowiedzialnie” to leśny piknik rodzinny, na którym pojawi się ponad 100 bezpłatnych atrakcji. Będzie on okazją do edukacyjnej rozrywki i zabaw na świeżym powietrzu.

Leśny piknik rodzinny „Ekoodpowiedzialnie” odbędzie się 20 maja w godz. 11 - 18 na terenie Parku Leśnego w Katowicach. Celem imprezy jest kształtowanie ekologicznych postaw wśród okolicznych mieszkańców, dlatego wiele z przygotowanych atrakcji dotyczyć będzie tego tematu.

Poznacie rolę pszczół w ekosystemie, zobaczycie projekty turbin wiatrowych i wodnych, zgłębicie tajemnice ukrywane przez łąki, stworzycie ekozabawki i własne wodociągi. Wiele atrakcji przygotują przedstawiciele regionalnych nadleśnictw, którzy pokażą gościom jak wygląda życie pszczół, jak buduje się budki lęgowe, jak rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Dzieci będą mogły wziąć udział w wielu zabawach i warsztatach. Ciekawą atrakcję będzie m.in. pokaz powrotu podopiecznych Leśnego Pogotowania Opiekuńczego do natury o godz. 16.30.

Konkursy, rodzinne zabawy i warsztaty odbywać się będą przez cały dzień. Lego Mindstorms, interaktywny tor przeszkód, alkogogle, smakołyki z Przystanku Śniadanie, koncerty i kabarety to tylko część z ponad setki atrakcji.

Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie. Dodatkowo co 30 min z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach odjeżdżać będzie specjalny autobus S3, przygotowany z myślą o uczestnikach pikniku. W autobus będzie można wsiąść także na dworcu oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej.

Kategoria: Wydarzenia