Świętowanie bioróżnorodności w ogrodzie

wtorek 16 maja 2017
  • Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności to okazja do zabaw na świeżym powietrzu w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (fot. foter.com)
    Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności to okazja do zabaw na świeżym powietrzu w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • niedziela 21 maja 2017
Gdzie: Radzionków
Wielokrotnie pisaliśmy o imprezach rodzinnych, które odbywają się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Jednak tym razem, zachęcamy Was do odwiedzenia ogrodu w Radzionkowie w Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności.

Impreza odbędzie sięw niedzielę 21 maja w godz. 12-18. Starsi na pewno zaintersują się prelekcjami popularnonaukowymi, które rozpoczną się w południe, a młodsi chętnie wezmą udział w grze terenowej o godz. 13.30 i 15.30. O 14 będzie można wziąć udział w warsztatacg terenowych „Kto kumka, a kto rechocze?”, a o godz. 17 dzieci wezmą udział w quizie przyrodniczym.

Dodatkowo w godz. 13-18 będzie można wziąć udział w warsztatach mikroskopowych i laboratoryjnych, spotkać się z pszczelarzem i stworzyć piękny wianek. Na chętnych czekać będą również warsztaty stolarskie, na których stworzycie drewniane zwierzątka oraz zajęcia rękodzielnicze i plastyczne.  

Impreza odbędzie się również w wypadku niepogody. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie znajduje się przy ul. Księżogórska 90a.

Kategoria: Wydarzenia