Drukowanie w 3D i matematyczny LEGOLAND na Uniwersytecie Śląskim

piątek 9 lutego 2018
 • Na Uniwersytecie Śląskim dzieci będą projektować i konstruować roboty z klocków LEGO (fot. Unibot)
  Na Uniwersytecie Śląskim dzieci będą projektować i konstruować roboty z klocków LEGO (fot. Unibot)
 • Podczas cyklu zajęć „Jak drukować w 3D” zaprojektują i wydrukują swój własny trójwymiarowy model (fot. Unibot)
  Podczas cyklu zajęć „Jak drukować w 3D” zaprojektują i wydrukują swój własny trójwymiarowy model (fot. Unibot)
 • Za pomocą klocków LEGO poznają też tajniki matematyki i logiki (fot. Unibot)
  Za pomocą klocków LEGO poznają też tajniki matematyki i logiki (fot. Unibot)
Kiedy: 
 • sobota 24 lutego 2018
 • sobota 3 marca 2018
 • sobota 10 marca 2018
 • sobota 17 marca 2018
 • sobota 24 marca 2018
Gdzie: Katowice
Warsztaty drukowania w 3D, kodowanie i matematyczne zabawy z LEGO – na Uniwersytecie Śląskim rozpoczyna się cykl warsztatów, które poprowadzą eksperci uniwersyteccy.

Jak drukować w 3D?

Mówi się, że drukowanie 3D to trójwymiarowa rewolucja. Można drukować unikatowe suknie, części zamienne do maszyn, a nawet protezy różnych części ciała. Uczestnicy cyklu zajęć, które odbędą się na Uniwersytecie Śląskim, zapoznają się z technologią druku przestrzennego, poznają materiały, jakie są w nim stosowane, a także aspekty projektowania i przygotowania odpowiednich warunków powstawania wydruku. Podczas zajęć dzieci zaprojektują i wydrukują swój własny trójwymiarowy model.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat. Cykl składa się z trzech warsztatów: 24 lutego, a także 3 i 10 marca.

Kodowanie z LEGO

To tytuł kolejnego cyklu warsztatów dla dzieci, które odbędą się na Uniwersytecie Śląskim. Uczestnicy zajęć na czas ich trwania przeobrażą się w konstruktorów, programistów i inżynierów. Wykonają roboty z klocków LEGO wyposażone w zestawy czujników (podczerwieni, koloru, dotyku) i silniki z systemu LEGO Mindstorms. Dowiedzą się, jak budować wytrzymałe i stabilne konstrukcje: statyczne i mobilne, odkryją także, jak w prosty sposób stworzyć oprogramowanie i nauczyć wykonane przez siebie konstrukcje kontaktowania się z otoczeniem.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat. Cykl składa się z czterech warsztatów: 3, 10, 17 i 24 marca.

Logika i matematyka w kolorach klocków LEGO

Dzieci na Śląsku będą uczyć się logiki! I matematyki! Za pomocą klocków LEGO. Na wiele sposobów można ćwiczyć logiczne myślenie – grając w szachy, planszówki, programując… a także konstruując, np. z klocków. Organizatorzy warsztatów pt. „Logika i matematyka w kolorach klocków LEGO” postanowili wykorzystać klocki LEGO do ćwiczeń matematycznych, bo klocki te, dzięki swej różnorodności, mają niebywałe możliwości matematyczne. Uczestnicy zajęć, bawiąc się nimi, będą mieć jednocześnie niezwykłą rozrywkę umysłową,  a zasady matematyczne, które zaobserwują na końcowych etapach konstruowania, przekonają ich, że matematyka jest we wszystkim, co nas otacza.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7 lat (uczniowie I klasy szkoły podstawowej). Cykl składa się z czterech warsztatów: 10 i 24 marca oraz 7 i 14 kwietnia.

Wszystkie spotkania w cyklu potrwają 120 minut (w zależności od cyklu zajęć, 3 x 120 min lub 4 x 120 min). Koszt całego cyklu wynosi 200 zł/os. Każda grupa składać się będzie z 12 osób.

Organizatorem zajęć jest UNIBOT, jednostka edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Aby zapisać się na wybrane zajęcia należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: www.unibot.us.edu.pl.

Kategoria: Wydarzenia