Odwiedź wystawę i zobacz swój głos

środa 16 maja 2018
  • Wystawa edukacyjna to świetnie miejsce dla małych odkrywców (fot. mat. organizatora)
    Wystawa edukacyjna to świetnie miejsce dla małych odkrywców (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 21 maja 2018 - niedziela 10 czerwca 2018
Czy można zobaczyć własny głos? Jaką prędkość ma dźwięk? Jak dawniej ludzie komunikowali się na odległość? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można będzie znaleźć na wystawie interaktywnej „Połącz się” w bielskim Gemini Park.
Wystawa pozwoli poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się na przestrzeni wieków, a także wyjaśni i zobrazuje działanie otaczających nas urządzeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk na 11 w pełni interaktywnych stoiskach. 
 
To właśnie interaktywność jest najważniejsza w całym przedsięwzięciu - dzięki niej odwiedzający będą mogli porozumieć się na odległość, a także sprawdzić proces przekazywania wiadomości. Stanowiska interaktywne zostaną dostosowane do możliwości poznawczych nawet najmłodszych odbiorców, a przewodnicy prowadzić będą warsztaty edukacyjne, konkursy i zabawy. Ich uczestnicy otrzymają dyplomy. Jedną z niewątpliwych atrakcji będzie też możliwość zrobienia selfie z… własnym głosem!
 
W godzinach porannych odbywać się będą prelekcje dla grup zorganizowanych, na które obowiązuje konieczność rezerwacji terminu, telefonując pod numer: 509 162 992 lub wysyłając e-mail na adres: wydarzenia@geminipark.pl. Zwiedzanie, połączone z warsztatami edukacyjnymi rozpoczynać się będzie codziennie co 45 min, od godz. 9 i potrwa 1,5 godziny.
 
Zwiedzanie bez przewodnika możliwe jest bez wcześniejszych zapisów w godzinach otwarcia centrum mieszczącego się w Bielsku-Białej, przy ul. Leszczyńskiej 20.
Wystawa będzie czynna od 21 maja do 10 czerwca. Wstęp wolny.
Kategoria: Wydarzenia