Dzień Otwarty w NOSPR

wtorek 12 czerwca 2018
  • Siedziba NOSPR odkryje przed zwiedzającymi wiele swoich tajemnic (fot. mat. organizatora)
    Siedziba NOSPR odkryje przed zwiedzającymi wiele swoich tajemnic (fot. mat. organizatora)
  • Siedziba NOSPR odkryje przed zwiedzającymi wiele swoich tajemnic (fot. mat. organizatora)
    Siedziba NOSPR odkryje przed zwiedzającymi wiele swoich tajemnic (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 czerwca 2018
Gdzie: Katowice
17 czerwca w gmachu NOSPR czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez wybitnych artystów. Będzie też możliwość zrobienia sobie selfie z instrumentami na estradzie sali koncertowej.
Ten niezwykły dzień rozpocznie Koncert Orkiestry Dętej Katowice pod dyrekcją Anny Goj i Damiana Łebka. Pracownicy NOSPR opowiedzą o ciekawostkach i walorach akustycznych oraz zademonstrują możliwości techniczne sali koncertowej. Warsztaty muzyczne dla dzieci poprowadzi Miuosh, o którego katowickich koncertach z Jimkiem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia mówił cały świat. Odbędą się też warsztaty nagrywania piosenki z wykorzystaniem wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz koncertowy savoir vivre. W czasie, gdy dzieci będą poznawać tajniki muzyki, rodzice i dziadkowie również wkroczą w ten świat podczas warsztatów skierowanych specjalnie do nich - ze skrzypcami w roli głównej. Dzień Otwarty to również kiermasz płyt i koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego w Amfiteatrze. Na zakończenie - koncert zespołu Old Timers. 
 
Impreza odbędzie się 17 czerwca o godz. 11 w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (Plac Wojciecha Kilara 1). Wszystkie wydarzenia w ramach Dnia Otwartego są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: dow@nospr.org.pl, które rozpoczną się 11 czerwca. Więcej informacji na stronie NOPSR
Kategoria: Wydarzenia