Odpust u Babci Anny na Nikiszu

czwartek 19 lipca 2018
  • Odpust u Babci Anny odbędzie się 29 lipca (fot. archiwum zdjęć na Fb/Jarmark na Nikiszu)
    Odpust u Babci Anny odbędzie się 29 lipca (fot. archiwum zdjęć na Fb/Jarmark na Nikiszu)
Kiedy: 
  • niedziela 29 lipca 2018
Gdzie: Katowice
Ponad 180 wytwórców z całej Polski - oryginalne rękodzieło, regionalne, naturalne produkty, tradycyjne zabawki. Do tego koncert, dmuchańce, karuzele i pokazy baniek mydlanych – to i jeszcze więcej będzie czekać na odpuście u Babci Anny.

W niedziele 29 lipca na nikiszowieckim rynku będzie dominować rzemiosło artystyczne, sztuka i lokalne pamiątki. Na stoiskach znajdą się m. in. biżuteria z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, takich jak drewno, mosiądz, sutasz, szkło, srebro, a także wyroby ceramiczne, mydlarskie, elementy dekoracyjne wnętrz, rękodzieło krawieckie i wyroby dla dzieci. Będzie i miejsce na kulinarne przysmaki, m.in. konfitury, oleje, miody, piwa rzemieślnicze i tradycyjne. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników jarmarku. Będzie można poskakać na dmuchanych zamkach i arenach, a pokazy baniek mydlanych na pewno zachwycą nie tylko najmłodszych uczestników jarmarku.

Odpust u Babci Anny odbędzie się 29 lipca o godz. 10 na Placu Wyzwolenia w Katowicach-Nikiszowcu. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia