Moda, warsztaty, prelekcje i moc atrakcji na Stadionie Śląskim

poniedziałek 1 października 2018
 • SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się po raz 7., ale pierwszy raz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
  SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się po raz 7., ale pierwszy raz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
 • Podczas targów dzieci nie będą się nudzić - zadbają o to animatorzy i instruktorzy firmy organizujących zajęcia dodatkowe (fot. mat. organizatora)
  Podczas targów dzieci nie będą się nudzić - zadbają o to animatorzy i instruktorzy firmy organizujących zajęcia dodatkowe (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to ponad 100 wystawców niezależnej mody i dizajnu dziecięcego (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to ponad 100 wystawców niezależnej mody i dizajnu dziecięcego (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
 • W ramach targów SB Kids odbędzie się też 2. Festiwal Świadomych Rodzin - warsztaty, prelekcje i spotkania ze specjalistami (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
  W ramach targów SB Kids odbędzie się też 2. Festiwal Świadomych Rodzin - warsztaty, prelekcje i spotkania ze specjalistami (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
Kiedy: 
 • niedziela 28 października 2018
Gdzie: Chorzów
Ponad 100 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki i wiele innych unikatowych produktów, prelekcje i indywidualne konsultacje ze specjalistami, mnóstwo warsztatów i atrakcji dla maluchów, a także możliwość zwiedzania Stadionu Śląskiego - tak zapowiada się najbliższa 7. edycja SILESIA BAZAAR Kids.

Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego odbędą się największe na Śląsku targi mody i dizajnu niezależnego SILESIA BAZAAR Kids. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin - warsztatowa oraz prelekcyjna, organizowana przez portal SilesiaDzieci.pl. Nie zabraknie też strefy gastro - stoiska z przekąskami, kawą i napojami z pewnością zachęcą do dłuższego spędzenia czasu na Stadionie. 

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości. Dzieci będą mogły wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami Lego – uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami z firmy „atomy i bity” będą budowali i ożywiali roboty. Logicznego i analitycznego myślenia nauczy Fabryka Naukowców, która prowadzi zajęcia z programowania gier i animacji. Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego wyjaśnią dzieciom co to jest kryminalistyka, termowizja, zdradzą kilka tajemnic fizyki i medycyny. Nie zabraknie pokazów i warsztatów kulinarnych, które poprowadzi Centrum Kulinarne. Najmłodsi będą się dobrze bawić w kąciku z minidmuchańcami i basenami z piłkami zorganizowanym przez Krainę Czarów.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia przygotowaliśmy konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci. O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind. Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania. Na pytanie „czym są granice?" odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl - Wioletta Przenniak-Cołta. Na pewno nie będzie chodzić o stawianie granic tworząc zakazy i nakazy, ale o naturalnych granicach dziecka, które warto szanować od narodzin. Czy olej kokosowy jest naprawdę najlepszym tłuszczem do smażenia, a mleko jest źródłem zdrowia? Obalimy najbardziej popularne mity dietetyczne, rodzice dowiedzą się też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka. Certyfikowane położne Danuta Przybyłko oraz Anna Wierzbicka opowiedzą, jak przygotować się do porodu, jakie standardy opieki okołoporodowej powinny być spełnione, a także, na co zwrócić uwagę podczas połogu i jak opiekować się noworodkiem. Specjaliści ze Śląskiego Centrum Rozwoju NEURON poprowadzą prelekcje nt. optymalnego rozwoju dziecka – jak pomóc w nauce czytania, jakie zabawki podsuwać, w jakie zabawy się bawić. Będzie też mowa o smoczkach, kubeczkach i karmieniu małego dziecka - tata-logopeda rozwieje wszelkie wątpliwości.  

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Pomoc potrzebującym

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji targów, zbierane będą środki na pomoc dzieciom potrzebującym. Jednym z tego typu działań będzie punkt tworzenia kolorowych warkoczyków - każdy zainteresowany zapłaci według uznania za profesjonalnie wykonaną ozdobę na włosach, a dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". W wydarzeniu wezmą również udział: Fundacja Iskierka, Dom Aniołów Stróżów i Stowarzyszenie Rolki Sielec. i jest fajnie. Przygotują oni warsztaty dla dzieci w środku i przed budynkiem (jeśli będzie pogoda).

Impreza odbędzie się 28 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie w godz. 10-17.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na fanpage'u SILESIA BAZAAR oraz na stronie wydarzenia.

Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Wyborcza, partnerami BMW, On Lemon, Going.

 

Kategoria: Wydarzenia