plac zabaw

Skwer w gliwickiej dzielnicy Brzezinka przechodzi metamorfozę. Wkrótce zmieni się w miejsce, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas całą rodziną.

Karuzela i huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich, stolik sensoryczny czy platforma do balansowania to tylko część z urządzeń, które znajdą się na jednym z najnowocześniejszych w Polsce integracyjnych placów zabaw. Powstał on w Katowicach dzięki zaangażowaniu popularnego youtubera ReZigiusza.

Dwa miejskie przedszkola w Sosnowcu zmienią się niebawem nie do poznania. Jedno wzbogaci się o szklarnię, w której dzieci będą uprawiać zioła i warzywa. Stanie ona na dachu, z którego dzieci będą mogły zimą zjeżdżać na sankach. Obok drugiego przedszkola powstanie ścieżka rekreacyjno-rowerowa oraz nowy plac zabaw.

W dawnym Parku Harcerskim przy ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu, administrowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 otwarty został właśnie aranżowany w tym miejscu od trzech lat ogród polisensoryczny. Powstał on z myślą o osobach niepełnosprawnych, ale korzystać będą mogły z niego także sprawne osoby, od dzieci po dorosłych.

Strony