O dwóch takich...

poniedziałek 30 października 2017
  • "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" to spektakl, którego premiera odbyła się 4 marca 2017 roku (fot. FB Ateneum/Tomasz Zakrzewski)
    "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" to spektakl, którego premiera odbyła się 4 marca 2017 roku (fot. FB Ateneum/Tomasz Zakrzewski)
Kiedy: 
  • niedziela 5 listopada 2017
Gdzie: Katowice
„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich…” to sztuka jednego z najważniejszych niemieckich dramaturgów tworzących dla dzieci. Jak potoczą się przygody Dezyderiusza i Kminka dowiecie się w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum.

Widzowie oglądający „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich…” będą świadkami pojawienia się intruza w życiu dwojga przyjaciół. Dobosz, wykorzystując słabości Dezyderiusza i Kminka, skłóci ich i oszuka. Historia ta będzie pretekstem do przekazania mądrej i ważnej w dzisiejszych czasach przestrogi. Pełna absurdalnego humoru przygoda przyjaciół pozwoli młodym widzom odróżnić prawdę od fałszu i dobre od złych intencji.

„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” zrealizowany został głównie w planie aktorskim z wykorzystaniem elementów teatru lalek.

Spektakl można obejrzeć w niedzielę 5 listopada o godz. 16.

Bilety w cenie 22 zł do nabycia w kasie Teatru.

Kategoria: Wydarzenia