Fabryka czekolady w kinie plenerowym

piątek 11 maja 2018
  • W rolę Willy Wonki, właściciela fabryki czekolady, wcielił się John Deep (fot. kadr/zwiastun filmu na YouTube)
    W rolę Willy Wonki, właściciela fabryki czekolady, wcielił się John Deep (fot. kadr/zwiastun filmu na YouTube)
Kiedy: 
  • sobota 12 maja 2018
Gdzie: Katowice
W sobotę, 12 maja, w Katowicach rusza letnie kino plenerowe. W tym dniu będzie można obejrzeć film Tim’a Burton’a „Charlie i fabryka czekolady” z John’em Deep’em w roli głównej.

Letnie kino plenerowe jest częścią projektu „#Look – Letni Osiedlowy Ośrodek Kultury” realizowanego na osiedlu Witosa i finansowanego ze środków budżetu obywatelskiego. Pierwszy pokaz odbędzie się 12 maja o godz. 20 i będzie to kultowy film „Charlie i fabryka czekolady”. Głównym bohaterem filmu jest Charlie Bucket, chłopiec, który mieszka wraz z rodziną w małym domku na przedmieściach dużego miasta. Charlie najbardziej ze wszystkiego pragnie czekolady, jednak ze względów finansowych może sobie na nią pozwolić tylko raz w roku. Fabryka Wonki – największa fabryka czekolady na świeci  -  stoi przed jego domem. Jej właścicielem jest Willy Wonka (John Deep), który pewnego dnia daje ogłoszenie do gazety, że udostępni swoją fabrykę pięciorgu dzieciom, które znajdą w czekoladkach złote kupony. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden trafia się Charliemu. Chłopiec nawet nie przypuszcza, co zobaczy w fabryce i jak potoczą się dalsze losy jego towarzyszy.

Kolejne seanse w ramach letniego kina plenerowego będą odbywały się kolejno 25 maja, 20 i 27 lipca, 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia oraz 2 września. Wszystkie filmy będą wyświetlane na placu św. Herberta w Katowicach. 

Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia