Spektakle na dworcu

czwartek 17 maja 2018
  •  Spektakle na dworcu PKP będą nowością zarówno dla widzów jak i dla aktorów. (fot. pixabay)
    Spektakle na dworcu PKP będą nowością zarówno dla widzów jak i dla aktorów. (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 1 czerwca 2018 - sobota 2 czerwca 2018
Gdzie: Będzin
Na czas sezonu letniego Teatr Dormana w Będzinie będzie wystawiał spektakle na dworcu PKP. Uroczyste otwarcie Małej Sceny na stacji Będzin Miasto zaplanowano z okazji Dnia Dziecka.
W samym centrum, między turkotem pociągów, warkotem autobusów i krokami przechodniów wyrosło miejsce poświęcone sztuce. Będą w nim organizowane spektakle dla najmłodszej publiczności, młodzieży oraz dorosłych widzów. Ma to być przestrzeń przyjazna dla mieszkańców i przyjezdnych, otwarta na oddolne inicjatywy i służąca całej wspólnocie miejskiej do prowadzenia warsztatów, spotkań i działań artystycznych.
 
Inauguracja Małej Sceny odbędzie się 1 czerwca. Od godz. 15 na placu przed dworcem występować będą szczudlarze. Odbędą się też warsztaty robienia wielkich baniek, malowanie twarzy,
balonikowe zoo, zajęcia kuglarskie i wiele innych atrakcji. Wszystkie poprowadzą aktorzy Teatru Gry i Ludzie z Katowic i aktorzy Teatru Dormana. O godz. 17.30 na 1. piętrze dworca rozpocznie się przedstawienie „Skąd słonie mają trąby?”
 
Na spektakl 1 czerwca wejść można tylko na zaproszenie, ale już 2 czerwca zaplanowano dwa spektakle o godz. 10 i 11:30, na które bilety w cenie 20 zł są wciąż dostępne.
Kategoria: Wydarzenia