Letnie Podwórko Teatralne

poniedziałek 18 czerwca 2018
  • Letnie Podwórko Teatralne współfinansowane jest z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych (fot. mat. organizatora)
    Letnie Podwórko Teatralne współfinansowane jest z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 24 czerwca 2018
  • niedziela 29 lipca 2018
  • niedziela 26 sierpnia 2018
Gdzie: Sosnowiec
„Król Maciuś”, „Dwa Skrzaty – dwa światy” oraz „Czerwony Kapturek” – to tytuły spektakli, które zostaną wystawione na podwórku w Sosnowcu. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

 24 czerwca, godz. 16 „ Król Maciuś”

Spektakl opowiada historie małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka, jak im się wydaje. Wcale nie można robić, czego się chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W spektaklu będzie mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo jak się okaże wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawią się też zaskakujące postaci.

29 lipca, godz. 16 „Dwa skrzaty - dwa światy”

Miluś i Miłasia to kolorowe krasnale. Wesoło żyją w swoim lesie, do dnia, w którym przyjeżdża do nich skrzat. Nikt nic o nim nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej i przez to jest samotny. W dodatku splot przypadków sprawia, że zostaje postawiony w złym świetle. Jak ocenią go dzieci? Jak bohaterowie wybrną z tarapatów? Dzieci nauczą się, że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.

26 sierpnia, godz. 16  „Czerwony Kapturek”

Bajka znana szerokiej publiczności, a jednak... W tym wykonaniu nabiera ona nowego wymiaru. Wilk zamiast być strasznym potworem, raczej wzbudzają salwy śmiechu niż powszechną grozę. Świetnie przygotowany spektakl gwarantujący świetną zabawę młodszej i starszej publiczności. Dzięki temu, że jest interaktywny dzieci przeżywają opowieść razem z bohaterami. Scenografia, kostiumy, zabawny, piosenki na żywo i pouczający scenariusz – to właśnie ma „Czerwony Kapturek”.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

Spektakl odbędzie się na podwórku kamienicy Piaskownicy Kulturalnej, przy ul. Dekerta 6 w Sosnowcu. W przypadku deszczu zostanie przeniesiony do budynku Piaskownicy Kulturalnej.

Kategoria: Wydarzenia