Mamania

Tę książkę można polecić jednym zdaniem lub zachwycać się nią bez końca. „Dom, który się przebudził” to pozycja, na którą czekało wielu miłośników książek i, choć od daty premiery minęło prawie dwa miesiące, w sieci wciąż pojawiają się entuzjastyczne opinie o tej niewielkiej opowieści.

Zdarza Ci się patrzeć na dzieci i myśleć, że ich dzieciństwo nie jest takie magiczne jak Twoje? Nie wiesz w jakiś sposób oderwać dziecko od komputera i wytłumaczyć, że przygoda czeka tuż za rogiem? Ta książka zainspiruje Wasze dzieci do kolekcjonowania przeżyć i doświadczeń, które będą zabawą dla całej rodziny i sprawią, że te wakacje staną się niezapomniane.

„Mocno mnie przytul. Jak zbudować i utrzymać silną więź w rodzinie” to książka pediatry Carlosa Gonzaleza, który pisze w „obronie dzieci” w duchu coraz popularniejszego rodzicielstwa bliskości. Jako rodzic sceptycznie nastawiony to wszelkich poradników i teorii z przyjemnością zasiadłam do wieczornej lektury.

Jestem „normalną” mamą. Nie wierzę ślepo w żadne metody wychowawcze, nie kieruję się zasadami Super Niani czy przykazaniami rodzicielstwa bliskości i nie zadręczam się, że nie wychowałam geniusza. Ale lubię ułatwiać i umilać nasze rodzinne życie (i smacznie zjeść) – to z tego powodu zachwyciłam się alaantkowym BLW.