Trzy Wzgórza. Nowy, darmowy park rozrywki

poniedziałek 14 września 2015
  • W Parku Trzy Wzgórza znajduje się także tory dla pojazdów zdalnie sterowanych, a także tory rowerowe z przeszkodami (fot. mat. organizatora)
    W Parku Trzy Wzgórza znajduje się także tory dla pojazdów zdalnie sterowanych, a także tory rowerowe z przeszkodami (fot. mat. organizatora)
W Wodzisławiu Śląskim powstał zajmujący powierzchnię 24 hektarów park rozrywki, jakiego na Śląsku jeszcze nie było. Większość atrakcji jest tutaj darmowa!

Park Trzy Wzgórza zlokalizowany jest między ulicami Matuszczyka a Mieszka. Wydzielono w nim strefy do rozmaitych zabaw. Jedną z nich jest arena do gry w chowanego, czyli teren z nasadzonymi drzewami, ozdobnymi trawami, nierównościami terenu oraz kamieniami i głazami, za którymi można się ukryć przed innymi graczami. Profesjonalny tor do gry w kapsle przypomni rodzicom czasy dzieciństwa, kiedy wyścigi „kolarzy” urządzali na chodnikach. Na torze do buli można z kolei nauczyć się zasad wywodzącej się z Francji gry, która polega na rzucaniu metalowych kul w kierunku małej kulki „świnki”.
W parku można też zagrać w kręgle rosyjskie (kula zawieszona jest na stelażu). Są również labirynty, w których można zmieniać układ alejek, dlatego nawet wielokrotne ich przechodzenie nie będzie nudne.
Trzy Wzgórza mają też jeden z największych skateparków w Polsce. W ogródkach jordanowskich ustawiono karuzele, urządzenie do surfowania w powietrzu, huśtawki, zjazd linowy oraz największe linarium w kraju. Wydzielono też tory dla pojazdów zdalnie sterowanych: terenowy oraz asfaltowy, a także wytyczono tory rowerowe z przeszkodami oraz ścieżki rowerowe.
Miejsca nie zabrakło na boisko wielofunkcyjne i ścieżkę zdrowia z instalacjami treningowymi do rozwijania wytrzymałości, siły mięśni, koordynacji, orientacji przestrzennej oraz równowagi. Po aktywnej zabawie w miejscach do wypoczynku można zagrać w gry planszowe, scrabble czy szachy, rozpalić ognisko lub grilla. Jest tutaj również pokój do karmienia i przewijania niemowląt, a na rodzinny wypad można zabrać psa, bo wydzielono wybieg dla zwierząt.

Wszystkie wymienione atrakcje są darmowe. Zapłacić trzeba tylko za wstęp do parku linowego, który jest zainstalowany na drzewach i znajdują się w nim takie atrakcje jak: wieża mocy, mosty zwodzone, kładki, skoki indiańskie, siatki, makarony równoległe czy zjazdy tyrolkowe.
Jedna trasa kosztuje od 15 do 23 zł. Wszystkie pięć tras: 65 zł. Można też kupować bilety na dwie trasy w cenie od 30 do 40 zł.

 

 

Kategoria: Aktywna rekreacja