O nas

Silesia Dzieci to bogata baza informacji ze Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia - to serwis dla obecnych i przyszłych rodziców. Opisujemy śląskie atrakcje, inicjatywy skierowane do dzieci i rodziców, zapowiadamy ciekawe wydarzenia, przedstawiamy zdrowe przepisy nie tylko kuchni śląskiej, organizujemy konkursy.

Zastanawiasz się, na jakie zajęcia zapisać pociechę? Chcesz kupić dziecku ciekawą książkę? Szukasz kawiarni, restauracji, parku przyjaznego dzieciom? Nie wiesz gdzie się wybrać na jednodniową, rodzinną wycieczkę?

Te i wiele innych, ciekawych rzeczy znajdziesz tutaj: silesiadzieci.pl.

Informujemy, inspirujemy, relacjonujemy!

Redakcja Silesii Dzieci:

Aleksandra Pruszyńska Aleksandra Pruszyńska – pochodzi ze Śląska, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez ponad 11 lat pracowała w katowickiej redakcji Gazety Wyborczej. Przez 2 prowadziła portal internetowy GW Śląskie Mamy. Ma dwoje dzieci – 14-letnią córkę i 10-letniego syna. Lubi dobrą muzykę (szczególnie na żywo), książki, taniec i spotkania z przyjaciółmi.


Agnieszka Mróz Agnieszka Mróz - mama Lenki i Tymka. Ukończyła studia na kierunku politologia, o specjalizacji komunikacja społeczna i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała w lokalnych mediach: gazetach i telewizji. Lubi kreatywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, piesze wędrówki po Beskidach, a w wolnej chwili odpoczynek przy dobrej książce.


Ewelina Zielińska Ewelina Zielińska - młoda mama sześcioletniego "mężczyzny". Ukończyła studia na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, gdzie poznała teoretyczne aspekty literatury dziecięcej. W praktyce interesuje się nią od zawsze, a obecnie wszelkie nowe pozycje książkowe "testuje" wraz ze swoim synkiem opisując jego reakcje i swoje przemyślenia na temat danej lektury na naszym portalu, w dziale "recenzje książek".


Iwona Hildebrandt Iwona Hildebrandt - psycholog, prowadzi Pracownię Badań Psychologicznych "Twój Balans". Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Od dziesięciu lat związana ze Szpitalem Specjalistycznym w Chorzowie, gdzie pracuje jako psychoterapeuta uzależnień (m.in. od komputera, internetu, gier, pracy). W życiu pasjonuje ją głównie córka, która, jak twierdzi, zmieniła jej perspektywę na znacznie szerszą. Iwona odpowie na wszelkie nurtujące was pytania dot. zachowania i wychowania dzieci.


Jolanta Kleser Jolanta Kleser - z wykształcenia fizjoterapeutka, jednak przez 18 lat pracowała w korporacji w dziale sprzedaży. W 2013 r. zrezygnowała z pracy i wzięła udział w II edycji programu MasterChef. Była jedną z dwóch Ślązaczek, które dostały się do finału. Rok temu założyła Pracownię SMAKU, gdzie dzieli się swoją pasją do gotowania poprzez warsztaty, przyjęcia i imprezy dla dzieci i dorosłych. W kwietniu br. wydała swoją pierwszą książkę kulinarną – "LODOVO". Prywatnie mama trójki dzieci.


Danuta Przybyłko Danuta Przybyłko - położna środowiskowo-rodzinna, tegoroczna zdobywczyni pierwszego miejsca na Śląsku w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”. Od 35 lat pracuje jako położna, ostatnio w NZOZ Centrum - Twoja Poradnia w Dąbrowie Górniczej. Praca wśród ludzi, szczególnie kobiet w wyjątkowym okresie ich życia, czyli ciąży, porodu i połogu, a także blisko maleńkich dzieci, to jej pasja, co doceniają szczęśliwe mamy, którymi opiekowała się pani Danuta. Prywatnie – babcia dwojga wnucząt.


Ewa Bensz Ewa Bensz - psycholog dziecięcy, terapeuta, właściciel szkoły Lucky Mind, która pomaga dzieciom w efektywnej nauce, terapii dysleksji i innych trudności rozwojowych. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci ze spektrum autyzmu, pracuje również jako psychoterapeuta dziecięcy oraz nauczyciel akademicki w obszarze psychologii rozwojowej i klinicznej. Uwielbia czytać książki. Relaksuje się też podczas treningów biegowych – bierze udział w biegach długodystansowych.


Tomasz Ślęczka Tomasz Ślęczka - ginekolog, współwłaściciel i dyrektor ds. lecznictwa prywatnego szpitala ginekologiczno-położniczego w Katowicach Łubinowa 3. Tata czwórki dzieci. Oprócz pracy, w której specjalizuje się w endoskopii ginekologicznej (laparoskopia, histeroskopia) pasjonuje się motocyklami, podróżami, książkami, nauką języków obcych, oraz, jak podkreśla, kobietami. :)


Szukasz porady, a może chcesz do nas dołączyć (pisać felietony, artykuły, dzielić się swoimi przepisami kulinarnymi), zapraszamy! Napisz do nas: redakcja@silesiadzieci.pl

Mamy nadzieję, że nasz serwis będzie pomocny i przyniesie Wam wiele radości, bo nam przynosi. :)

Właścicielem serwisu jest:
FHU MEDIA-PROJEKT
ul. Albatrosów 17
43-100 Tychy
NIP 646-233-51-17
REGON 277638771
Nr konta bankowego: 18 1140 2004 0000 3202 7462 5177