Nowy park – cisza i spokój w sercu miasta

wtorek 16 lipca 2019
  • Park Bogucicki w Katowicach zyskał nowe życie (fot. mat. UM Katowice)
    Park Bogucicki w Katowicach zyskał nowe życie (fot. mat. UM Katowice)
  • Uporządkowano zieleń, pojawiły się nowe drzewa i krzewy (fot. mat UM Katowice)
    Uporządkowano zieleń, pojawiły się nowe drzewa i krzewy (fot. mat UM Katowice)
  • Dzieci ucieszy plac zabaw z wielofunkcyjnym urządzeniem zabawowym (fot. mat. UM Katowice)
    Dzieci ucieszy plac zabaw z wielofunkcyjnym urządzeniem zabawowym (fot. mat. UM Katowice)
W samym centrum Śląska znajdziecie oazę spokoju. Właśnie zakończono jej modernizację. Nowy plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu czy też nowoczesny wybieg dla psów – to jedne z wprowadzonych zmian.

Park Bogucicki w Katowicach zyskał nowe życie. Zakończono jego kompleksową modernizację – wartą 6,5 mln zł. Przebudowa rozpoczęła się rok temu, a jego rewitalizacja była konsultowana z mieszkańcami.

Co się zmieniło?

Uporządkowano zieleń, pojawiły się nowe drzewa i krzewy. Alejki zyskały nowe nawierzchnie. Powstał wybieg dla psów ze specjalnymi urządzeniami dla czworonogów. Zamontowano 6 podwójnych urządzeń fitness. Osoby, które lubią spędzać aktywnie wolny czas ucieszy siłownia na świeżym powietrzu. Zagospodarowano również plac pod scenę mobilną oraz widownię. W parku bez problemu znajdziemy stojaki na rowery, ławki czy kosze na śmieci. Będzie dostępny także hotspot pozwalający bezpłatnie skorzystać z miejskiego internetu. Wymieniono także całe oświetlenie na ekologiczne ledowe. Ważnym elementem rewitalizacji jest „sucha rzeka”, pod nią powstał zbiornik na deszczówkę, która zostanie wykorzystana do podlewania roślin.

Plac zabaw i kraina dźwięków

Dzieci ucieszy plac zabaw z wielofunkcyjnym urządzeniem zabawowym, karuzelą, huśtawką dwuosobową, domkiem zabawowym, koparką do piaskownicy, samochodem dragster. Najmłodsi będą mogli również pograć na urządzeniach muzycznych: cymbałkach, bongo, dzwonach rurowych, kole dźwiękowym.

Park Bogucicki mieści się w sąsiedztwie Strefy Kultury i tuż przy Alei Roździeńskiego w Katowicach.

Kategoria: Zwiedzanie