8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

środa 5 września 2018
  • Naleśniki stanowią świetną alternatywę dla chleba (fot. Zosia Borowczyk)

    Do szkoły możemy przygotować kanapki na razowym pieczywie, ale nie tylko. Dla urozmaicenia możemy użyć zamiast chleba... naleśniki, które zostały nam z obiadu z dnia wcześniejszego. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i urozmaicimy szkolne posiłki naszej pociechy. Naleśniki możemy przygotować na słodko wykorzystując do tego pastę z sera twarogowego i sezonowych owoców lub sezonowe warzywa w formie sałatki (może być ta, która została nam z obiadu dnia wcześniejszego).

    Naleśniki stanowią świetną alternatywę dla chleba (fot. Zosia Borowczyk)

Strony

Kategoria: Porady ekspertów

Zobacz także

Jest kilka sposobów, dzięki którym nasza pociecha polubi warzywa (fot. sxc.hu)

Warzywa uzupełniają naszą dietę w cenne składniki odżywcze, wodę i błonnik. Warto, aby pojawiły się w diecie naszych pociech już od najwcześniejszych miesięcy. Co zrobić, aby dzieci chętniej po niej sięgały? Anna Brończyk-Puzoń, dietetyczka i wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach podpowiada.

Dziecko i warzywa - 7 kroków do sukcesu

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Czy wiecie, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie powtarzamy informacji (jak np. tabliczka mnożenia), to będziemy mieli trudność w przypomnieniu sobie wyniku 7 x 8. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?