Żaczki Humanitas nie tylko dla dzieci studiujących rodziców

poniedziałek 13 lipca 2015
  • Od września w WSH w Sosnowcu rusza klub Żaczki Humanitas (fot. mat. organizatora)
    Od września w WSH w Sosnowcu rusza klub Żaczki Humanitas (fot. mat. organizatora)
Od września Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu uruchomi klubik dziecięcy Żaczki Humanitas, na którego prowadzenie otrzymała dotację z programu „Maluch na uczelni”. Szansę na miejsce w klubiku mają nie tylko dzieci studentów i pracowników WSH.

Klubik będzie oferował miejsca dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. Będzie czynny w godzinach pracy uczelni, a rodzice zapłacą za opiekę nad dziećmi czesne od 100 zł miesięcznie wzwyż. Zgłoszone dziecko może przebywać w placówce dowolną liczbę godzin w miesiącu.

Celem projektu jest umożliwienie powrotu do aktywności zawodowej i kontynuacji kształcenia osobom, które obecnie opiekują się w domach swoimi dziećmi. Dla Żaczków przygotowane zostało specjalne pomieszczenie, a w huśtawki, ślizgawkę i inne urządzenia do zabawy wyposażony zostanie również sąsiadujący z uczelnią ogród, czyli Letnia Strefa Humanitas. Klubik zapewni również podopiecznym posiłki.

Pierwszeństwo przy rekrutacji będą mieć dzieci studentów i pracowników WSH, ale w miarę wolnych miejsc przyjmowane będą też dzieci z zewnątrz. Nabór rozpocznie się wkrótce, a szczegółowe informacje można uzyskać, wypełniając formularz, dostępny na stronie www.humanitas.edu.pl. Z zainteresowanymi, którzy podadzą namiary na siebie, skontaktuje się pracownik WSH. Program „Maluch na uczelni” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Kategoria: Wiadomości