Ekozabawa w zabytkowym parku

czwartek 8 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Świerklaniec Urząd Gminy
    fot. archiwum zdjęć FB Świerklaniec Urząd Gminy
Kiedy: 
  • sobota 10 czerwca 2023
Dla młodszych i starszych, dla szukających rozrywki i wiedzy – ekopiknik w Świerklańcu. Zobaczycie m.in. pokazy sprzętu strażackiego, ratownictwa. Dzieciaki ucieszą ekozabawy, dmuchańce i darmowe lody.

Wielki finał Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej odbędzie się w zabytkowym Parku w Świerklańcu. W programie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny: pokazy straży pożarnej, ratownictwa, pierwszej pomocy, powiatowy przegląd piosenki ekologicznej, przedstawienie teatralne „Cztery Pory Roku”, warsztaty ekologiczne z doświadczeniami, terenowe. Podczas imprezy będzie można zobaczyć najnowszy autobus elektryczny, drona antysmogowego, a także przejechać się mikrobusikiem. Dzieciom spodobają się animacje sportowe, zabawy ekologiczne, dmuchańce, przejażdżki bryczką, darmowe lody. To również stoiska ekodoradców, którzy udzielą porad w zakresie wymiany źródeł ciepła. Nie zabraknie niespodzianek.
Ekopiknik odbędzie się 10 czerwca w godz. 10-16 w Parku w Świerklańcu. Wstęp wolny. Informację najdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit".

Kategoria: Wydarzenia