Impreza w rytmie slow w skansenie

środa 21 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Poleku slow life po naszymu
    fot. archiwum zdjęć FB Poleku slow life po naszymu
  • fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 25 czerwca 2023
Gdzie: Pszczyna
To już 5. edycja Festiwalu „Poleku slow life po naszymu”. Wśród atrakcji: warsztaty zielarskie, kosmetyczne, ekologiczne. Do tego muzyka, okazja do zbudowania domku dla owadów i pyszne jedzenie.

„Poleku slow life po naszymu” to ciekawe wydarzenie w pszczyńskim skansenie. Impreza rozpocznie się od pysznego, zdrowego lunchu.

Ekowarsztaty i atrakcje dla dzieci

Temat ekologii i zielarstwa będzie obecny na kilku stanowiskach festiwalu. Odwiedzający skansen poznają walory ziół oraz przygotują mieszanki przypraw i ziołowych soli kąpielowych. Pod okiem specjalistki sporządzą ziołowy peeling do ciała. Impreza to również warsztaty dotyczące kiszonek, rękodzielnicze, ogrodnicze. Dzieciom spodobają się zabawy z E-KO-nstrukcjami, tworzenie magnesów artystycznych, retro róży czy też domków dla owadów. Nie zabraknie dobrej muzyki. 

Festiwal Slow odbędzie się 25 czerwca w godz. 14-20 w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej (ul. Parkowa 20) w Pszczynie. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na Fb Poleku slow life po naszymu lub na stronie skansenu

Kategoria: Wydarzenia