Happening artystyczny dla dzieci i rodziców

czwartek 19 października 2023
  • Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (fot. mat. organizatora)
    Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 22 października 2023
Wydarzenie nawiązuje do popularnego cyklu wspierających spostrzegawczość i wyobraźnię książek rysunkowych dla dzieci „Gdzie jest Wally?”. Uczestnicy stworzą wielkoformatową pracę w formie kolażu. W gąszczu obiektów i postaci ukryją wyjątkowego bohatera.

Rodzinny happening artystyczny „Gdzie jest Wojtek?” jest elementem projektu o tej samej nazwie. Koncepcja wydarzenia nawiązuje do popularnego cyklu książek rysunkowych dla dzieci „Gdzie jest Wally?”, które bazują na prostym pomyśle: w gąszczu obiektów i postaci ukryty został główny bohater. Zadaniem osoby oglądającej rysunki jest jego odnalezienie.

Wielka miejska mozaika

Happening będzie zawierał elementy warsztatów plastycznych. Poprowadzi je doświadczona instruktorka artystyczna – Iza Kot. Uczestnicy stworzą wspólną wielkoformatową pracę plastyczną – artystyczną mapę części Siemianowic. Znajdą się na niej miejsca związane z postacią Wojciecha Korfantego, obiekty charakterystyczne dla miasta, a także to co fantazja podpowie uczestnikom. Praca będzie miała formę kolażu - mozaiki o dużym zagęszczeniu elementów i zostanie czasowo wystawiona w przestrzeni wystawienniczej Muzeum Miejskiego.

Bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi

Happening odbędzie się 22 października o godz. 16 w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich (ul. Chopina 6). Czas trwania to około 2 godz. Minimalny wiek uczestników to 6 lat. Udział dzieci jest możliwy wyłącznie pod opieką osoby dorosłej (dziecko pracuje wspólnie z rodzicem). Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 32 228 72 80, w. 11. Szczegóły znajdziecie na stronie wydrzenia na Fb

Akcja realizowana jest przez Siemianowickie Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich. Projekt sfinansowany jest przez Instytut im. Wojciecha Korfantego w ramach „Funduszu Korfantowskiego” – otwartego konkursu na inicjatywy kulturotwórcze w 2023 r.

Kategoria: Wydarzenia