Kolorowa scenografia, pomysłowe lalki, dowcipne dialogi i wartka akcja – tak pokrótce można opisać spektakl „Chłopiec z Gliwic”. Nie ma w nim miejsca na nudę. Najmłodsi będą nie tylko świetnie się bawić, ale również poznają prawdziwe wydarzenia z dziejów miasta.
Kiedy: - 23 października 2020 - 28 października 2020
Światło, niezidentyfikowane kształty, dopełniające się kolory stworzą niezwykłą instalację - „bivocus mutantur”. Pracę niemieckiej artystki Yvonne Goulbier będzie można zobaczyć w przestrzeni Muzeum Górnośląskiego w ramach festiwalu Ars Cameralis.
Kiedy: - 22 października 2020 - 22 listopada 2020
Coś dla małych artystów i ich rodziców. Zajęcia w przestrzeni Muzeum Śląskiego to kreatywnie spędzony czas pośród dzieł sztuki. Dowiecie się jak pracują artyści, poznacie ich dzieła, a następnie sami stworzycie obrazy.
Rozpoczyna się kolejny cykl spotkań z teatrem Tu Teraz Bytom Piknik. Widzowie będą mogli zobaczyć dwa familijne spektakle: „ Całociało” i „KSIĘŻYC'owe Opowieści”. Przedstawienia odbędą się w plenerze.
Kiedy: - 5 września 2020
- 19 września 2020
„Komorebi” to projekt, który powstał z miłości do natury. Wystawa utkana jest z ptasich treli, zapachu mchy, szumu kołyszących się drzew. To przestrzeń do swobodnej eksploracji i doświadczania sztuki wszystkimi zmysłami.
Kiedy: - 11 lipca 2020 - 20 września 2020
Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Teraz to możliwe. Muzeum Śląskie przygotowało dla najmłodszych gości ciekawą zabawę edukacyjną. Czeka na Was specjalnie wytyczona trasa z zadaniami i kreatywnymi wyzwaniami.
[Wydarzenie odwołane] W przyjaznej atmosferze, w małych, kilkuosobowych grupach, dzieciaki poznają wybrane dzieła sztuki współczesnej. Poprzez różne działania sensoryczne, prowadzący zaangażują ich wszystkie zmysły.
Spektakl „O Utopcu, który nie lubił śniegu” inspirowany jest tradycyjnymi baśniami oraz podaniami naszych babć. Małych i dużych widzów w podróż do świata magicznych opowieści, zabierze kolektyw teatralny Lufcik na Korbkę.
W królestwie księcia Apsika pojawiła się wstrętna choroba – katar. Okazuje się, że odpowiedzialny za niego jest potwór, a dokładnie smog. Czy dzielne Rycerki pomogą księciu? Tego dowiecie się podczas przedstawienia.
Czy malarstwa można dotknąć? Czy kolor można poczuć palcami? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na rodzinnych warsztatach w Muzeum Górnośląskim. Nie zabraknie tworzenia własnej, prawdziwej sztuki.
To idealna propozycja na twórczą zabawę rodzic – dziecko. Warsztaty rozpoczną się od prostych ćwiczeń z jogi i pranayamy. Kiedy poczujecie to czego nie widać przystąpicie do dzieła. Na kartkach narysujecie swoje obserwacje i wrażenia.
Podczas ferii dzieci zmierzą się z nie lada wyzwaniem – stworzą spektakl teatralny w 120 godzin. Efekt ich ciężkiej pracy będziecie mogli zobaczyć 24 stycznia. Dzięki młodym aktorom przeniesiecie się do bajkowego świata.
Spektakl to historia oparta na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Sztuka zrealizowana jest w rzadko dziś spotykanej technice teatru cieni. Do baśniowego świata zabierze Was Teatr Nemo.