Podczas warsztatów z cyklu „Sztuczka, czyli sztuka dla niedużych” dzieciaki zmierzą się z techniką malowania pastelami olejowymi. Uzyskane efekty na pewno Was zaskoczą.
- 11 marca 2023
To pełen dowcipu, muzyki i barw spektakl Teatru Gry i Ludzie. Opowiada o bardzo nietypowej maszynie, która daje dzieciom bajki. Niestety któregoś dnia bajkomat się psuje. Czy uda się go naprawić?
Podczas warsztatów z cyklu „Sztuczka, czyli sztuka dla niedużych” dzieciaki zmierzą się z techniką malowania pastelami olejowymi. Uzyskane efekty na pewno Was zaskoczą.
Na scenie Teatru Gry i Ludzie zobaczycie opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością, a niezależnością. Zdradzimy, że magiczna spódnica mamy skrywa wiele tajemnic.
Teatr Gry i Ludzie ma nową siedzibę! Pierwszy spektakl w nowym miejscu, będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Na scenie najsłynniejsze katowickie koty: Pazurek, Chrupek, Kitka i ich wakacyjna przygoda.
Na warsztatach w Muzeum Śląskim zastanowicie się „Czy niebo jest niebieskie?”. Jak różne może mieć odcienie, zobaczycie na obrazach w galerii. Następnie stworzycie własne pejzaże z niebem w roli głównej.
Na zakończenie Feriady w Bytomskim Centrum Kultury zobaczycie „Opowieści z Narnii”. Razem z Łucją i jej rodzeństwem odkryjecie przejście do baśniowego, magicznego świata, w którym zima trwa wiecznie.
Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Jerzego Nowosielskiego – wybitnego malarza, rysownika, pedagoga. Podczas ferii dzieci będą mogły poznać jego twórczość i wziąć udział w warsztatach malarskich.
Na zimowej wystawie zobaczycie fotografie, których bohaterami są dzieci mieszkające u stóp najwyższych gór świata. Towarzyszą im piękne pejzaże, wykonane z pokładu samolotu i z obozów zakładanych podczas wypraw.
W ramach Akcji Zima w Mieście 2023 na scenie będziecie mogli zobaczyć spektakl Teatru Ateneum „Piaskowy Wilk”. To familijna propozycja pełna zabawnych przygód, która zwraca uwagę na odmienność postrzegania świata przez dzieci i dorosłych.
W tracie spaceru po galerii zobaczycie, jak na różne sposoby można nakładać farbę na płótno. Cienko, grubo, drobnymi plamkami lub szerokimi pociągnięciami pędzla. Na koniec sami stworzycie własne obrazy.
W Muzeum Hutnictwa Oddziale Historii Miasta i Regionu ferie rozpoczynają się Niedzielą Otwartą. Czeka na Was m.in. zwiedzanie z animatorem komiksowej ekspozycji i fascynująca podróż w czasie.
Już niebawem karnawał, a jak wiadomo nieodłącznym elementem balów są maski. Na warsztatach stworzycie maskę nieco w innej formie- z figur, konturów, linii i kolorów, inspirując się kubistycznymi artystami.
Czy szkoła marzeń jest możliwa? Jak postrzegają ją uczniowie i uczennice? Dowiecie się dzięki stronie internetowej podsumowującej projekt edukacyjny „Nic nie wiem, wszystko czuję” CSW Kronika. Wyniki niestety nie są optymistyczne, aż 60 proc. uczniów deklaruje, że nie lubi chodzić do szkoły.
Strony
|